33

Filistin Kazanacak Kolektifi Yalnız Değildir!

AVRUPAHabere git

Filistin Kazanacak Kolektifi Yalnız Değildir!

Haber Tarihi :

2020-12-31 10:36:15

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Tehditler, şikâyetler, tasfiye çağrıları: Fransa'nın Toulouse şehrindeki İsrail yanlısı faşistler neden Collectif Filistin Vaincra (Filistin Kazanacak Kolektifi)'ne gözdağı vermeye çalışmakta?

Collectif Filistin Vaincra Fransa'nın güneyindeki Toulouse şehrinde sürdürdüğü faaliyetlerle Siyonistlerin tecridi altındaki Filistin halkının yanlız olmadığını vurgulamakta. Kolektifin son yaptığı çalışmaları ülke genelinde büyük bir yankı yaptığı ve bunun üzerine Fransız faşistleri-Siyonist yanlıları da harekete geçti.

Collectif Filistin Vaincra, geçtiğimiz günlerde sosyal medya da yayınladıkları fotoğraflarla Toulouse şehrinin önemli noktalarındaki billboardlar kırılmadan açılarak içlerine Siyonistlerin milli takım sponsoru olan PUMA'nın ve tecrit duvarının fotoğraflarının ‘İsrail Boykot’ ile "Noel için özgür bir Filistin istiyorum" Collectif Palestine Vaincra imzalı afişler asıldı. Reklam billboardlarına zarar verilmeden yerleştirilen afişler Fransa'da gündem oldu. Yapılan bu çalışmaların fotoğraflarının sosyal medya üzerinde yayınlanması ve paylaşılması üzerine yüz binlere ulaştığı aktarıldı.

Yapılan bu çalışma sadece Fransa'da yankı yapmayarak özellikle de İsrail'de gündeme düştüğü yapılan haberlerle görüldü.

Tabiî ki kolektifin yaptığı çalışmaya karşı Siyonist ve ırkçı-faşistler kurumlarda sesiz kalmadığı yapılan paylaşımlar ve haberlerle gündemde yerini aldı. Faşist ve Siyonist örgütlenmelere yakın kurumların ilk yaptığı çalışma ise hemen Filistin Kazanacak Kolektifi'ne ilişkin yalan-yanlış ve karalama kampanyalarına başvurdu.

Bu kampanyayı yürüten İsrail faşist örgütlenmesine yakın ve Siyonist savunucularının kurum listesi ise şöyle; BNVCA (Bureau National de Vigilance Contre l’Antisémitisme), l’OJE (Organisation Juive Européenne), B’nai Brith France, Elnet France, Eli Nahum, le Centre Simon-Wiesenthal, l’Union Française contre l’Antisémitisme, la Ligue de Défense Juive et des personnalités du CRIF et du FSJU.

Filistin Kazanacak Kolektifi ise yaptığı açıklama ile şunları söyledi; " Basit ırkçılığa karşı yaptığımız bu tür çalışmalara karşı ayrılıkçı- ırkçı İsrail yanlısı örgütlerden ve kişilerden bu tür tepkilerin gelmesi bizi şaşırtmadı!

Sosyal medya üzerinden ve yandaş basın ile Kolektifimizin faaliyetlerine son verilmesi için
herkesi şikayet etmeye, kurumumuzu hedef haline getirerek kriminalize edemezsiniz.

Filistin halkı ile dayanışma amacıyla yaptığımız afişlemeden dolayı Fransa'daki ırkçı-sömürgeci Filistin karşıtı kafatasçılar dile getirdikleri söylemlerle ülkemizdeki dayanışmadan korkuyorlar.

Filistin halkına gösterdiğimiz dayanışmadan korktuklarını ise "antisemitizm", "soykırım", "terörizm", "Mohamed Merah'ın şehrinden Filistin'e destek" vb söylemleriyle yaptığımız çalışmaları kriminalize etmeye çalışmaktadırlar.

Ancak onların söylemleri bizim yaptığımız çalışmaları durduramayacak ve bizleri de susturamayacaktır! Yaptıkları ile bizden ne kadar korktuklarını göstermektedir!

Bu saldırılar karşısında vazgeçmeyeceğiz. Yılmayacağız. Filistin özgürlüğünü ve bağımsızlığını elde edene kadar Filistin halkı ile dayanışmamız sürecektir!"

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri