33

Fransa\'da Tıpçılara yönelik cadı avı sürüyor

AVRUPAHabere git

Fransa\'da Tıpçılara yönelik cadı avı sürüyor

Haber Tarihi :

2020-12-18 06:41:53

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    1
    • | Katılım : 1

Bulaşıcı hastalık uzmanı, üniversite profesörü Prof. Christian Perronne Garches'deki Raymond-Poincaré Hastanesi'nde bulaşıcı ve tropikal hastalıklar bölümünün başkanı olarak görevinden atıldığı bildirildi. Pröf. Christian Perronne'nun atılma gerekçesi olaraktan yaptığı açıklamalar gösterildi.

Prof. Christian Perronne'nun işine son verilmesine ilişkin görev yaptığı AP-HP tarafından 17 Aralık günü yapılan açıklamada, Garches'deki Raymond-Poincaré Hastanesi'ndeki Bulaşıcı ve Tropikal Hastalıklar Bölümünün başkanlığındaki görevlerinden men edildiği duyuruldu. Açıklamada, "Bu karar, AP-HP kuruluş tıbbi komitesi başkanının, AP-HP hastane grubunun tıbbi komitesi başkanının olumlu görüşünü aldıktan sonra alındı.

Prof. Christian Perronne'nun işine son verilmesinin en büyük nedenlerinden biri ise bugüne kadar yazdığı kitaplar ve sağlık üzerine yaptığı yorum ile bilgilendirmeleri olduğu açık bir şekilde görülmektedir.

Prof. Perronne geçtiğimiz Haziran ayında, Covid-19 virüsünden 'dolayı' Fransa'da ölen 25 000 insanın ölümünün önüne geçmek için özellikle, daha büyük miktarda hidroksiklorokin reçetesinin yazılmasıyla geçilebilineceğini söyleyerek düşüncesini dile getirmişti. Bu ilacın kullanmamasına ilişkin ise sözlerine şöyle devam ederek, "Diğer molekülleri tanıtmak isteyen ilaç şirketlerinin çıkarlarının" tercih edildiğine inanıyorum" tepkisini dile getirmişti.

Prof. Christian Perronne'nun Fransız tekellerini rahatsız eden başka sözleri ise CNews TV kanalında yaptığı açıklamada, Nantes Hastanesi'nin eniştesini ölüme terk ettiğini aktararak, hastanenin Pröfösör Raoult tarafından önerilen ilacın verilmemesini neden olarak göstermişti.

Ekim ayında ise yaptığı açıklamada, konsültasyona ek olarak "hastalarından biri için pozitif Covid testi ilan eden bir pratisyen hekimin [...] ayrıca para aldığını" ve "Yoğun bakımda tutulmasının ise büyük bir ikramiye ile ödüllendirilmektedir" vurgusunda bulunmuştu.

İlaç tekellerini rahatsız eden açıklamalarda bulunan Tıpçılar ve sağlık emekçileri hakkında Fransa devletinin cadı avı devem ediyor!

Journal France Turquie
www.journalfranceturquie.fr

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri