33

Paris'te Göçmenlerle Dayanışma Eylemi

AVRUPAHabere git

Paris\'te Göçmenlerle Dayanışma Eylemi

Haber Tarihi :

2020-11-24 20:39:41

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Fransa'nın başkenti Paris'teki République Meydanı'nda 24 Kasım akşamı ikinci kez göçmenler toplanarak, 23 Kasım akşamı gözaltına alınan göçmenlerin derhal salıverilmesini istedi.

Paris'teki Place de la République'e yeni destek gösterisi devam ediyor. Çeşitli siyasi parti temsilcileri, DKÖ temsilcileri ve avukatlar göçmenlere destek vermek amacıyla République Meydanı'nda!

 Bir gün önce Place de la République'e kurulan bir göçmen kampının kaslı tahliyesinin ateşlediği hararetli tartışmanın ardından, aynı yerde yeni bir toplantı çağrısı yapıldı. Bu çağrıya uyan yüzlerce kişi bu akşam meydanda bir araya geldi.

Göçmenlere ve mültecilere yönelik 23 Kasım akşamı güvenlik güçlerinin kitleye saldırması ve kurulan kampın şiddetli bir şekilde dağıtılmasına tepki gösterirken, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını istiyor. Polise şiddeti uygulaması için her tür olanağı veren hükümetinden istifasını istemekte kitle. Dün akşam yaşanan saldırının ardından şiddete uğrayan göçmenlerle ilgili soruşturma açıldığı aktarıldı.

Onlarca göçmen ve mülteci 23 Kasım akşamı bu kış öncesi yani soğuk havaya rağmen barınma olanaklarının olmaması, sağlık krizinin olmaması, sokaklardalar ve herhangi bir düzgün barınma çözümü olmaksızın polis tarafından sürekli taciz ediliyorlardı. Göçmenler bu duruma tepki göstermek amacıyla République Meydanı'nda çadırlarını kurarak eylem yaptı. Çeşitli siyasi partilerinin temsilcileri, avukatlar ve Demokratik Kitle Örgütleri de eyleme destek vermek amacıyla meydanda yerini aldı. Macron hükümeti ise ne Fransız halkının ne de göçmenlerin yaşadığı sorunlarına çözüm bulma yönünde bir politikası var olduğunu polise verdiği tüm yetkiyle saldırı gerçekleşti. Onlarca göçmen ve destek veren kişi polisin şiddetine maruz kaldı.

Göçmenler ise haklarını almakta kararlı şekilde eylemlerine devam edeceklerini vurgulamakta.

Dogan Presse Agence

#rtfrance#placedelarepublique#rassemblement#migrants#sanspap

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri