33

Arumutla’da Polis Baskınları ve Gözaltı!

TÜRKİYEHabere git

Arumutla’da Polis Baskınları ve Gözaltı!

Haber Tarihi :

2020-11-20 12:01:21

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

İstanbul’un Küçükarmutlu Mahallesi’nde tedavisi devam edilen avukat Aytaç Ünsal’ın bulunduğu ev, Armutlu Cemevi, ve çok sayıda evin sabaha karşı Özel Harekat Timleri ve polis tarafından basılarak talan edildiği bildirildi. Yapılan baskınlara ilişkin bilgi veren Halkın Hukuk Bürosu, Beyhan Gün, Eser Çelik, Ferhat Gerçek, Halil Yakut, Emircan Yazı ve Rezzan Şengül isimli kişilerin gözaltına alındığını duyurdu.

Adil yargılama ve adaletsizliğe karşı 213 gün boyunca sürdürdüğü ölüm orucu direnişinin ardından tahliye edilen Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Sayın Aytaç Ünsal’ın tedavisinin sürdüğü Küçükarmutlu’daki ev sabaha karşı Özel Hareket ve Polis ekiplerince basıldı. Ayna anda mahallede başka evlerin ve Cemevi’ninde basıldığı aktarıldı. Halkın Hukuk Bürosu yapılan baskınlar sonucu Beyhan Gün, Eser Çelik, Ferhat Gerçek, Halil Yakut, Emircan Yazı ve Rezzan Şengül’ün gözaltına alındığını bildirdi.

Gerçekleşen baskına ilişkin açıklamada bulunan avukat Aytaç Ünsal ise, “Küçükarmutlu Mahallesi’nde tedavi gördüğüm ev uzun namlulu silahlı Özel Harekât polisleri tarafından sabaha karşı kapısı kırılarak basıldı. Bağışıklık sistemim zayıf olmasına rağmen evin içine onlarca polis doldu. Eşyalarımı elleriyle kirlettiler. Aynı anda Cemevine de girerek insanları gözaltına aldılar. İbadet yapılan yerlere ayakkabılarıyla girdiler. Faşizmin yargısının reformu daha çok baskı ve şiddettir.” diyerek tepkisini gösterdi.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri