33

Halkın sanatçıları; “İlle de adalet!”

TÜRKİYEHabere git

Halkın sanatçıları; “İlle de adalet!” demeye devam ediyor

Haber Tarihi :

2020-10-14 00:50:19

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    10
    • | Katılım : 2

Halkın sanatçıları; “İlle de adalet!” demeye devam ediyor

Halkın sanatçıları; Suavi, Hüseyin Turan, Hilmi Yarayıcı, Pınar Aydınlar, Grup Adalılar, Serhad Raşa, Fatih Gezer, Fikriye Kılıç, Halûk Tolga İlhan ve Egemen Yılmaz bir araya gelerek adalet istemine devam ettiler. Halkın sanatçıları,  sözlerini Muzaffer Gezer'in yazdığı, Arsey Kaya'nın bestelediği ve Kerem Ulaş Dönmez'in aranjörlüğünü ve yönetmenliğini yaptığı "Adalet Türküsü" adlı eseri seslendirdi.

“Öfkeliyiz bu düzene
Şirazesiz adalete
Sorulur hesap elbette
Yarınlar bizi bekler” diye seslenen sanatçılar adalet, mücadele ve umut vurgusunda bulundular.

“Adaletsizlik sessiz kaldığımız her an yaşamımızı sarmalamaya devam ediyor. Sanatın tiyatrodan müziğe hemen her alanının teslim alınmaya çalışıldığı, adaletsizliğe karşı ses yükselten sanatçıların kaderlerine terk edildiği, buna karşılık pespayeliğin yüceltildiği böyle bir dönemde yükseltilen bu çığlık sadece nefesiyle bu çalışmada yer alan sanatçıların değil, milyonların çığlığıdır.
Korku tüneline hapsedilmiş bir ülkenin onurlu sanatçıları olarak adalet mücadelesinin tek bir müzik eserine sığmayacak kadar kapsamlı ve zorlu olduğunun bilincindeyiz.

Bu mücadeleyi daha da büyütmek hepimizin ellerinde, yüreğinde. Bu yolda ufak bir kıvılcım olmayı başarabilirsek ne mutlu!” diyen sanatçılar, adalet uğrunda Grup Yorum üyesi Helin Bölek, İbrahim Gökçek, halkın onurlu evladı Mustafa Koçak ve dünyanın dört bir yanında sesini onurlu direnişiyle yankılatan halkın avukatı Ebru Timtik’in adalet istemiyle direnerek ölümsüzleştiğini ve unutulmamaları gerektiğine vurguda bulundular.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri