33

Champigny-sur-Marne'de karakola saldırı

AVRUPAHabere git

Champigny-sur-Marne'de karakola saldırı

Haber Tarihi :

2020-10-11 16:59:04

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Fransa'nın kuzeyindeki Champigny-sur-Marne'deki polis karakoluna 10 Ekim gecesi yaklaşık 40 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Polis binasına yönelik gerçekleşen saldırı sonucunda ise kimse yaralanmazken, beş polis aracı tahrip edildiği bildirildi.

Saldırıya ilişkin Paris Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kimsenin yaralanmadığı ve her hangi bir gözaltının olmadığı duyuruldu.

Fransa İçişleri Bakanlığı Gérald Darmanin ise yaptığı açıklamada, saldırıya uğrayan polislere desteğini sunarken, saldırıyı gerçekleştirenlere tepki gösterdi!

Paris'e 15 kilometre uzaklıktaki Champigny-sur-Marne şehrinin (Val-de-Marne) karakoluna, 10 Ekim gece yarısından kısa bir süre önce, akşam saatlerinde demir çubuklarla ve havai fişeklerle kırk kadar kişi tarafından saldırıya uğraması ülkede geniş bir yangı yarattı.

İçişleri Bakanlığı'nın açıklaması içler acısıydı. Olayın üstünü örtmeye çalışan Fransız yetkililer hemen polise yönelik uygulanan "şiddet»e vurguda bulunarak, neden böylesi bir saldırının gerçekleştirildiğini gizlemeye çalışmakta!

Gece saat 01.00'te olaylar sonlanırken, bir savaş ortamını yaşatmaktaydı yaşananlar.

Champigny-sur-Marne karakol binası yönelik geçtiğimiz Nisayan ayında ve 2018 yılında da saldırılar gerçekleşmişti.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri