33

Kaddafi'nin kuzeninden Türkiye'ye uyarı

DÜNYAHabere git

Kaddafi'nin kuzeni Erdoğan'ı Libya'daki politikalarına karşı uyardı

Haber Tarihi :

2020-06-30 14:44:11

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Kaddafi'nin kuzeni Erdoğan'ı Libya'daki politikalarına karşı uyardı

Libya Ulusal Cephesi siyasi yetkilisi ve eski Libya lideri Ahmed Kadhaf Al-Dam'ın kuzeni geçtiğimiz Perşembe günü yaptığı açıklamada, Mısır'ın kendini savunma hakkının olduğunu, meydana gelen çok sayıda bombalı saldırılarının ülke içinde yaşandığını ve saldırıların Libya tarafından yapıldığı altını çizerek söyledi.


Kadhaf Al-Dam, Sky News Arabia ile yaptığı söyleyişide, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya'ya müdahale çabalarının başarısız olacağını söyledi. Kadhaf Al-Dam, "Bir Arap ülkesi olarak Mısır organize bir savaşın içinde olduğundan dolayı kırmızıçizgilerin aşıldığı zaman ise kendisini savunma hakkını sahiptir. Bize gelince, bizim kırmızıçizgilerimizde Zuwara ve Topruk'tur. Eğer Türkler Libya'daki varlıklarını devam ederse, bizde İstanbul'a uzanabiliriz. Şunun da unutulmaması gerekiyor ki Türkiye'de müttefiklerimiz var!" vurgusunda bulundu.

Konuşmasının devamında Kadhaf Al-Dam, "Türkiye Libya'da bir tuzağa çekildi" vurgusunda bulunarak, "Erdoğan'ın Osmanlı İmparatorluğu'nu restore etme ve Halife olma umuduyla yürüttüğü aptalca politikalar, İslam dünyasını yok ediyor." dedi.

Kadhaf Al-Dam, Ankara'nın Batı tarafından hazırlanan planları uyguladığını vurgulayarak, "Türkiye'deki kardeşlerin" zihinlerini kaybettiğini de sözlerine ekleyerek konuşmasına şöyle devam etti, "Türkiye için üzülüyorum çünkü Libya geri gelecek, çünkü iradeye ve güce sahibiz ve yeniden toparlanacağız. Ayrıca toparlandıkça da daha güçlü ayağa kalkacağız."

Al-Dam son olarak şunları söyledi; "Silahlı kuvvetlerimiz geri dönüyor ve doğu, batı ile güney güçlerini birleştirecek. Kabilelerimize karşı koyamayacaklar ve Libya'da Libya halkının meşruiyetinden başka bir meşruiyet yoktur.

Batı, Türkiye'nin Akdeniz bölgesinde askeri olarak var olmasına veya Libya'nın zenginliğini elde etmesine izin vermeyecek. Ancak Erdoğan'ın çıkar politikaları ve onu alkışlayanlar yani ona terazuatta bulunanlar kendisine kazanacağına inandırdılar. Ancak bu kişiler tarafından kendisi bataklığa saplandırıldı. "

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri