33

Viyana’da Haftalık Adalet Nöbeti Devam Ediyor

AVRUPAHabere git

Viyana’da Haftalık Adalet Nöbeti Devam Ediyor

Haber Tarihi :

2020-06-23 01:14:18

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    7
      | Katılım : 2

Avusturya Adalet ve Özgürlük İnisiyatifi 23 Haziran Salı günü saat 18.00 ile 19.00 arası haftalık Adalet nöbetine devam edecek. Konuya ilişkin Avusturya Adalet ve Özgürlük İnisiyatifi tarafından yapılan çağrı açıklamasında şöyle denildi;  “Türkiye'de Halkın Avukatları ve Siyasi tutsaklar adalet için ölüm orucu direnişlerine devam ediyorlar. Yaşanan süreçten kaynaklı kısa bir aradan sonra Viyana'da Adalet nöbetimizi bıraktığımız yerde, daha büyük bu onurlu kavgada, dünya halkları umutsuz ve adaletsiz kalmasınlar diye ölümsüzleşen Helin, İbrahim ve Mustafa'nın yüklerini de omuzlara alarak devam edecek.

Yarın 23 Haziran Salı günü itibaren her hafta Salı günü, saat 18.00-19.00 arası Viyana'nın Mariahilfer Caddesi’nde kilisenin önünde adalet nöbetindeyiz...”

Adaletsizliğe karşı mücadelenin süreceğini vurgulayan açıklamanın devamında ise şöyle denildi;  “Tükenecek daha çok yollar, gidilecek daha çok yer, söylenecek daha çok sözler var....
Tüm dostları, adalet ve özgürlük taleplerimizi hep birlikte haykırmaya davet ediyor, bu uğurda ölüme direnen halkın avukatları ve devrimci tutsakları sahipleneme çağırıyoruz!”

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri