33

Adalet için 1 günlük destek açlık grevindeyiz!

AVRUPAHabere git

Adalet için 1 günlük destek açlık grevindeyiz!

Haber Tarihi :

2020-06-22 04:31:52

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    2
    • | Katılım : 1

Adaletin sağlanması, hukukun yerini bulması için ölüm orucunda olan halkın avukatları ve devrimci tutsakların sürdürdüğü ölüm orucu ile dayanışma amacıyla 20 Haziran Cumartesi günü Fransa’da destek açlık grevleri yapılıyor.

Nancy Özgürlük Komitesi’nde yaptığı destek açlık grevi eylemine ilişkin şunları söyledi; “Nancy Özgürlük Komitesi olarak, duyarlı tüm halkımızı 20 Haziran cumartesi günü 1 günlük destek açlık grevine çağırıyoruz. Halkımızın, yani bizleri savunmak için bugüne kadar verdikleri mücadele sonucu faşizmin hukuksuzluğuna ve adaletsizliğine maruz kalmaktadırlar. Halkının çıkarları için üstlendikleri davalardan, katıldıkları duruşmalardan rahatsız olan AKP Faşizmi tutsak ettirdi onları! Destek açlık grevimizle avukatlarımızı özgür tutsaklarımızı yaşatalım.”

Avukat Ebru Timtik ölüm orucu direnişin 170. Avukat Aytaç Ünsal ise 139. gününde.

 Bugün ise özgür tutsaklar Didem Akman ve Özgür Karakaya, direnişin 123. Gününde.
Fransa Halk Cephesi’de 20 Haziran günü tüm halkımızı bulundukları yerde destek açlık grevi yapmaya çağırarak, ölüm orucu direnişindeki tutsakların ve halkın avukatlarının taleplerinin derhal kabul edilip ölümlerine seyirci kalınmamasını vurguladı.

Kızıl İsyan Haber Ajansı – KİHA

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri