33

Üç can son yolculuğuna uğurlandı

TÜRKİYEHabere git

Üç can son yolculuğuna uğurlandı

Haber Tarihi :

2020-06-14 22:24:14

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Fransa'nın güneyinde 2 Haziran günü evlerinin havuzunda ölü bulunan anne ve iki çocuğu 13 Haziran günü Pülümür Cemevi’nde gerçekleşen cenaze erkânın ardından ilçeye bağlı Çatalyaka köyünde toprağa verilerek sırlandı.

Fransa’nın güneyindeki Montpellier şehrinin Juvignac semtinde 2 Haziran akşamı evlerinin havuzunda boğularak yaşamını yitiren Dilek Yücetepe (Dikme), oğlu 4 yaşındaki Dersim ve 2 yaşındaki Cem 10 Haziran günü Montpellier şehrinde yapılan cenaze törenin ardından memleketi Dersim’e gönderildi.  Avrupa ve Türkiye’nin değişik şehirlerinden insanların Pülümür’e gelmesinin ardından 13 Haziran günü Pülümür Cemevi’nde cenaze erkânı gerçekleşti. Burada alınan helâlığın ardından üç canın naaşı Çatalyaka köyündeki aile mezarlığına getirildi. Burada anne ve iki oğlu aynı mezarlığa baba Muharrem ile aile tarafından konuldu. Baba Muharrem iki çocuklarının en sevdiği oyuncaklarıda yanlarına bırakıldı. Acılı aile yaktığı ağıtlarla üç canı sonsuzluğa uğurladı.

Cenaze erkânına, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, CHP Milletvekili Polat Şaroğlu ile çok sayıda can katıldı. CHP Marsilya Birlik Başkanı Hakan Kılıç’ta cenaze törenine gönderdiği çelenk ile Dikme ve Yücetepe ailelerine baş sağlığı diledi.

Dogan Presse Agence – DPA Dersim

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri