33

Dilek, Dersim ve Cem son yolculuğuna uğurlandı

AVRUPAHabere git

Dilek, Dersim ve Cem son yolculuğuna uğurlandı

Haber Tarihi :

2020-06-14 20:07:38

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Fransa’nın Montpellier şehrinin Juvignac semtinde tadilat halindeki evindeki havuzda, Dilek Yucetepe (Dikme) 4 yaşındaki Dersim ve 2 yaşındaki Cem isimli oğlu ölü bulundu. Adli Tıp Kurumu tarafından 6 Haziran günü alınan otopsi sonucunda anne ve iki çocuğunun havuzda boğularak yaşamının yitirdiği yaşanan ölümlerin ise kaza sonucu meydana geldiği aktarıldı.

Dilek Yucetepe (Dikme) 4 yaşındaki Dersim ve 2 yaşındaki Cem için cenaze erkânı 10 Haziran Çarşamba günü saat 14.00’te Montpellier şehrinin Lattes semtinde gerçekleşti. Sabah saatlerinde cenazelerin paklanmasının ardından morgdan alınarak aile evine getirildi. Koronavirüsü nedeniyle özenle hazırlanan törende tüm önlemlerin alınmasıyla erkâna geçildi. Cenaze erkânını Baba Mansur ocağından Serdar Umut Dede gerçekleştirdi. Serdar Dede, Alevi geleneklerine göre gerçekleştirmesinin ardından alınan rızalıkla minik Dersim, Cem ve anneleri Dilek’in naaşı Erenler Cenaze Fonu tarafından Türkiye’ye götürülmek üzere yola çıkıldı. Cenaze evinde hazırlanan lokmalar Serdar Dede tarafından verilen sofra duası ile hep birlikte yenildi.

Fransa’daki ailelerinde Türkiye’ye gitmesinin ardından cenazelerin Dersim’in Pülümür ilçesindeki köylerinde toprağa verileceği bildirildi.

Dilek Dikme Fransa’nın Narbonne şehrindeki Alevi Kültür Merkezi’nde yıllarca emektar biri olarak çalıştı. Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu’nun 5. dönem Yönetim Kurulu’nda Çevre ve Doğa Komisyonu’nda görev aldı. 2013 yılının Kasım ayında Muharrem Yücetepe ile evlendi. 2016 yılının Nisan ayında oğlu Dersim dünyaya geldi, bundan iki yıl öncede Cem dünyaya geldi. Dilek ailesine, toplumuna ve çevresine düşkün, duyarlı ve çok iyi bir anne olarak bu dünyadan göçüp gitti.

Dikme ve Yücetepe ailelerine baş sağlığı diliyoruz.

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri