33

Fransa’da 167 kişi destek açlık grevi yaptı

AVRUPAHabere git

Fransa’da 167 kişi destek açlık grevi yaptı

Haber Tarihi :

2020-05-25 17:33:12

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Fransa Halk Cephesi’nin “Helin, Mustafa ve Ibrahim için açlığını sunanlar, sesleriyle, iyi dilekleriyle, adalete olan özlemleriyle, öfkeleriyle bu adalet savaşının bir parçası olanlar; 24 Mayıs'ta bu defa yine direnişçilerimizle olmalısınız...”  çağrısına kulak veren 167 kişi destek açlık grevinde bulundu.

Fransa Halk Cephesi 20 Mayıs günü yazılı açıklama yaparak, “Çağrımızdır,
Helin, Mustafa ve Ibrahim için açlığını sunanlar, sesleriyle, iyi dilekleriyle, adalete olan özlemleriyle, öfkeleriyle bu adalet savaşının bir parçası olanlar;
24 Mayıs'ta bu defa yine direnişçilerimizle olmalısınız...

Bu üç adalet savaşçısının ardından içi yanan, gözyaşı döken, zulme öfke duyan, zulme beddua eden halkımız, 24 Mayıs'ta bizlerle birlikte dört direnişçimiz için açlık grevinde olmalısınız...

Karantina koşullarında da olsa direnişçilerimizi sahiplenen, şehitlerimizin sesi olmanın türlü yollarını bulan yoldaşlarımız, 24 Mayıs'ta açlık grevinde olmalısınız...” dedi. Bu çağrının ülke geneline yayılmasıyla birlikte Kurban bayramının ilk günü olmasına rağmen 167 kişi destek açlık grevinde bulundu. 167 kişi halkın avukatlarının ve devrimci tutsakların yalnız olmadığını vurguladı.

Fransa Halk Cephesi yaptığı açıklamada, “Bugün 24 Mayıs günü 167 kişi adalet savaşçıları Burhaniye T Tipi Hapishanesi'nde tutuklu bulunan halkın avukatı Aytaç Ünsal, Silivri 9 Nolu Kapalı Hapishanesi'nde tutuklu bulunan halkın avukatı Ebru Timtik, 1 Nolu T Tipi Şakran Hapishanesi'nde tutuklu bulunan devrimci tutsak Özgür Karakaya, Aliağa Şakran Kadın Hapishanesi'nde tutuklu bulunan özgür tutsağımız Didem Akman’ın yaşatılması ve taleplerinin kabul edilmesi için destek açlık grevinde bulundu.  Direnişçilerimizin yaşatılması için destek eylemlerimiz sürecektir.” denildi.

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri