33

Avrupa’da 24 Mayıs’ta açlık grevi yapılıyor

AVRUPAHabere git

Avrupa’da 24 Mayıs’ta açlık grevi yapılıyor

Haber Tarihi :

2020-05-24 01:03:18

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Türkiye’de devam eden ölüm orucu ile adalet istemi devam ederken, halkın avukatlarına ve devrimci tutsaklar ile dayanışma amacıyla Avrupa’da 24 Mayıs günü bir günlük destek açlık grevi yapılıyor. Açlık grevine ilişkin Musa Aşoğlu Özgürlük Komitesi tarafından yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Adalet savaşçılarımızın açlığını paylaşmak, yalnız olmadıklarını hep birlikte 24 Mayıs günü bir günlük destek açlık greviyle gösterelim.” çağrısı yapıldı.

Musa Aşoğlu’na Özgürlük Komitesi tarafından 23 Mayıs günü, “Adalet İstemi Bedel Ödemeden Olmaz!” başlıklı açıklama ile devrimci tutsak ile avukatların eylemine destek çağrısı yapıldı. Özgürlük Komitesi’nin açıklamasında şöyle denildi;

“Gökten adalet yağacak!
Adalet Yürüyüşü!
Adalet istemi için eylemlerin hazırlıkları sürüyor!...”
Adalet için neler yapılacak? Nasıl Adalet isteyeceğiz? … sorular, sorular ve sorular… Ancak hepsinin cevapsız olduğunu ülkemizde ve dünyada yaşanan adaletsizlikten görmekte ve yaşamaktayız. Emperyalizmin, oligarşinin yani bu düzenin dayattığı “adaletin” aslında adaletsizlik olduğunu görmekteyiz.

Bu tür söylemleri çoğaltabiliriz. Ancak biz faşizm ile yönetilen ülkemizdeki Adalet isteminin bedel ödenmeden gerçekleşemeyeceğini iyi biliyoruz. Bunu tarihimizden biliyoruz. Bunun için bedel ödüyor ve bedel ödemeye hazırız.

Adalet savaşçılarımız Helin Bölek, Mustafa Koçak ve İbrahim Gökçek halkımızın özgür yarınlarını güvence altına almak için bu bedeli ödedi. Ancak faşizmin bir geri atmayarak gerektiğinde resmi, gerektiğinde faşist saldırılarını devreye koyarak halkın adalet isteminden vaz geçmeleri için baskılarda bulundu. Bu yetmiyormuş? Baskınlar, gözaltılar, tutuklamalar, arama listelerine isim eklemelere devam etmekte. Tüm bunlara rağmen bugün Burhaniye T Tipi Hapishanesi'nde tutuklu bulunan halkın avukatı Aytaç Ünsal, Silivri 9 Nolu Kapalı Hapishanesi'nde tutuklu bulunan halkın avukatı Ebru Timtik, 1 Nolu T Tipi Şakran Hapishanesi'nde tutuklu bulunan devrimci tutsak Özgür Karakaya, Aliağa Şakran Kadın Hapishanesi'nde tutuklu bulunan özgür tutsağımız Didem Akman ölüm orucunda!

Adalet savaşçılarımızın açlığını paylaşmak, yalnız olmadıklarını hep birlikte 24 Mayıs günü bir günlük destek açlık greviyle gösterelim.

Grup Yorum Halktır Susturulamaz!
Halkın Avukatları yalnız değildir!
Devrimci tutsaklar onurumuzdur!
Talepleri Taleplerimizdir, talepleri kabul edilsin!
Devrimcilik yapmak suç değildir, görevdir!”

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri