33

Belçika’da Sağlıkçılardan Eylem

AVRUPAHabere git

Belçika’da Sağlıkçılardan Eylem

Haber Tarihi :

2020-05-23 02:19:18

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Dünya genelinde halkı tecrit eden koronavirüsünden dolayı sağlık emekçilerinin yaşadığı sorunlar devam ediyor. Belçika'daki sağlık emekçileri başkent Brüksel'deki Saint-Pierre Hastanesi'ni 16 Mayıs Cumartesi günü ziyaret eden Başbakan Sophie Wilmès'e sırtlarını dönerek tepkilerini dile getirdiler. Sağlık emekçileri devlet bakanına sırtlarını dönerek, politik eylemlerini gerçekleştirdiler...

Belçika Başbakanı Sophie Wilmès ise sosyal medya hesabından sağlık emekçilerin yaptığı eylemi görmezden gelerek, yaptığı ziyaretin çok iyi geçtiğini tüm sorunların ele alınarak detayları üzerinde sohbet ettiklerini aktardı.

Tüm Avrupa’da ve dünyada olduğu emperyalist tekellerin çıkarını korumak için bahane gösterilen koronavirüsden dolayı halk ölüme terk edilirken, sağlık emekçileri ise tüm zorluklara rağmen zor koşullarda işlerini yapmaya devam ediyor. Belçika’da olduğu gibi Fransa’da da ve tüm ülkelerde olduğu gibi bu zor günlerde çalışan sağlık çalışanları da tepkileri bir şekilde getirmek zorunda kalıyorlar.

Belçika sağlık emekçileri ve tüm dünyadaki sağlık emekçileri yalnız değildir.

Dogan Presse
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri