33

Nancy’de Açlık Grevine Çağrı

AVRUPAHabere git

Nancy’de Açlık Grevine Çağrı

Haber Tarihi :

2020-05-09 06:31:16

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Grup Yorum’un, halkın avukatlarının ve siyasi tutsakların taleplerinin kabul edilmesi için Fransa’nın Nancy’de 9 Mayıs günü bir günlük destek açlık grevi yapılacak. Nancy Halk Cephesi duyarlı tüm halkımızı desteğe çağrı yaptı.

Adalet istemiyle Grup Yorum, halkın avukatları ve siyasi tutsakların haklı taleplerinin istemiyle Türkiye hapishanelerinde avukatların ve tutsakların ölüm orucu ile destek açlık grevleri sürüyor.

Nancy Halk Cephesi 9 Mayıs günü bir günlük destek açlık grevi yapacak. Konuya ilişkin Nancy Halk Cephesi’nin çağrısında şöyle denildi; “Ölüm orucunda şehit verdiğimiz Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’in talepleri kabul edilsin. Avukatlarımızın ve tutsaklarımızın talepleri kabul edilmesi için süren direnişe destek amacıyla 9 Mayıs günü bir günlük destek açlık grevindeyiz. Bugün Alevi halkımızın inanç merkezine gaz bombaları, kalkanlarla, özel harekâtçılar, çevik kuvvet ekipleri silahlarıyla kapılarını kırarak girmekte. İbrahim’izin cenazesinin törenin yapılmasına engel olmak amacıyla binlerce polisiyle saldırmakta. Avukatlarımızın ölüm orucu direnişi sürüyor. Devrimci tutsaklar ölüm orucu ile saldırılar önünde barikat olmakta. Bu direniş tüm halkımızın direnişidir. Herkesin yapabileceği bir şeylerin olduğunu unutmayalım. Bir günlük yapacağımız açlık grevi eylemine desteklerinizi bekliyoruz.”

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri