33

İbrahim Gökçek yaşamını yitirdi

TÜRKİYEHabere git

İbrahim Gökçek yaşamını yitirdi

Haber Tarihi :

2020-05-09 03:53:43

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Ölüm orucu direnişçisi İbrahim Gökçek tedavi içinde tutulduğu hastanede bu sabah yaşamını yitirdi.

İstanbul Küçükarmutlu’daki direniş evinde ölüm orucu direnişinin 323. gününde yapılan görüşmelerin ardından tedavi edilmesi için hastaneye kaldırılan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek 7 Mayıs günü öğlene doğru yaşamını yitirdi. Türkiye’de konser yasaklarının kaldırılması, tutuklu arkadaşlarının serbest bırakılması, çalışmalarının yürütüldüğü İdil Kültür Merkezi’nin basılmasına karşı ve oluşturulan ve başlarına ödül konulan arama listelerinin kaldırılması için Yorum üyesi Helin bölek ve İbrahim Gökçek öncelikle tutuklu bulundukları hapishanelerde süresiz açlık grevine başlamıştı. Ardından ölüm orucuna dönüştüren Helin ve İbrahim direnişlerini İstanbul’daki Küçükarmutlu Mahallesi’nde sürdürmekteydi.

Helin Bölek, henüz 28 yaşındaydı. Düşünceleri için yaşadı, düşünceleri, inancı, ikrar verdiği yolda dik yürümesini bilerek 3 Nisan sabahı, İstanbul Küçükarmutlu Mahallesi Direniş Evi’nde sürdürdüğü ölüm orucu direnişinin 288. gününde şehit düştü.

Helin’in ardından İbrahim Gökçek’te 5 Mayıs günü siyasi partilerin, demokratik kitle örgütlerinin devreye girmesiyle ölüm orucuna ara vererek tedavi edilmesi için hastaneye kaldırıldı. Gökçek 7 Mayıs günü öğlen civarında tedaviye cevap vermeyerek yaşamını yitirdi.

Ezilen tüm mazlum dünya halklarının başı sağ olsun.

Halkımızın başı sağ olsun.

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri