33

Nancy’de 1 Mayıs Eylemi

AVRUPAHabere git

Nancy’de 1 Mayıs Eylemi

Haber Tarihi :

2020-05-02 12:41:44

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Tüm dünyada can almaya koronavirüsü nedeniyle 2020 yılının 1 Mayıs’ı görkemli geçmedi. Ancak umudunu yitirmeyenler, bulundukları yerlerde dünya emekçiler gününü yaptıkları anmalarla yoksulluğa, sömüre ve zulme karşı örgütlenmeye devam edeceklerini vurguladılar.

Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri bu seneki 1 Mayıs dünya emekçiler günü vesilesiyle evde dünya tarihinde yaşamını yitirenleri ve bu uğurda mücadele edenleri anmak amacıyla bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.
Emperyalist tekellerin politikalarının mücadeleleri önünde engel olamayacağını vurgulayan Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri, beyaz gömleklerini giyerek, kızıl bayrak ve dövizlerini açarak her koşulda mücadelenin sürdürüleceğini belirti. Günün anlamına ilişkin yapılan konuşma ve sohbetin ardından emekçilerin alandaki sesi ve 3 Nisan günü yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi Helin Bölek, 27 Nisan günü ise yaşamını yitiren bir emekçi olan Mustafa Koçak’ın unutulmayacağını aktardı. Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, halkın avukatları ve devrimci tutsaklara Didem Akman ile Özgür Karakay’ı yaşatmak ve taleplerinin kabul edilmesi için 2 Nisan günü bir günlük destek açlık grevinde olacaklarını duyurdular.

“Dünya tarihinde mücadele yaşamını yitiren tüm emekçileri bir kez daha Helin Bölek, Mustafa Koçak nezdinde anarken, Türkiye’de adalet için sürdürülen ölüm orucu direnişinin taleplerinin kabul edilmesini istiyoruz. Bunun için mücadelemiz zafere dek sürecektir.” Diyen Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri herkesi ölümlerin meydana gelmemesi ve direnenleri yaşatmak amacıyla 2 Mayıs günü bir günlük destek açlık grevine çağırdı.

Journal France Turquie
www.journalfranceturquie.fr

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri