33

Fransa Grup Yorum Gönüllülerinden Çağrı

AVRUPAHabere git

Fransa Grup Yorum Gönüllülerinden Çağrı

Haber Tarihi :

2020-05-01 22:47:40

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Fransa Grup Yorum Gönüllüleri, tüm halkımızı bulunduğu yerde ölüm orucu direnişçilerinin taleplerinin kabul edilmesi için 2 Mayıs’ta bir günlük destek açlık grevine çağırdı. Fransa Grup Yorum Gönüllüleri 2 Mayıs günü 500 kişi eyleme katmayı hedefliyor. Unutmayın dayanışma yaşatır! Gönüllülük temelinde yapılan bir günlük açlık greviyle hayat kurtarabilirsiniz!

Fransa Grup Yorum Gönüllüleri, 17 ve 25 Nisan’ın ardından 2 Mayıs tüm halkımızı bulunduğu yerde ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, halkın avukatları ve devrimci tutsakları yaşatmak için destek açlık grevine çağırdı.

Konuya ilişkin Grup Yorum Gönüllüleriyle görüştük. 2 Mayıs günü yapılacak açlık grevine ilişkin Fransa Grup Yorum Gönüllüleri şunları söyledi; “Ölüm orucu direnişini sahiplenme ve direnenlerin sesi olmak amacıyla devam eden cumartesi bir günlük destek açlık grevi eylemi kapsamında tüm halkımızı 2 Mayıs cumartesi günü açlık grevine davet ediyoruz. Gönüllük temelinde yapılan bu eyleme insanlık vicdanına sahip herkesin katılıp ve destek vermesi gerekiyor. Yaşamak isteyen İbrahim Gökçek, halkın avukatları bedenlerini ölüme yatırmış devrimci tutsaklar bu halkın evladı. Onları yaşatmak herkesin görevidir. Sizlerde bu direnişe destek vererek ölmelerine izin veremeyerek yaşatmalarına ve direnişin sesinin duyulmasına destekte bulunabilirsiniz. Bilindiği gibi 17 Nisan günü 106, 25 Nisan günü ise 340 kişiydik. 2 Mayıs günü için ise 500 kişiyi hedefliyoruz. Ortak emeğinizle başarırız başaracağız. Halkımızdan aldığımız güç ile Grup Yorum’un verdiği bu büyük direnişe desteklerinizi bekliyoruz.”

Sizlerde bulunduğunuz evinizde, işyerinizde ve alanda bir günlük desteğinizle hayat kurtarabilirsiniz. Ölümlerin meydana gelmesini istemeyen tüm halkımızın bu direnişe ses verip direnişin bitmesi için öncelikle direnenlerin taleplerinin kabul edilmesi gerektiğini unutmayalım!

Fransa’daki Grup Yorum Gönüllüleri’ni Facebook üzerinden takip etmek için: @grupyorumfrance sayfasını takip edebilirsiniz.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri