33

Fransa'da 106 kişi açlık grevi yaptı

AVRUPAHabere git

Fransa’da 106 kişi Ölüm Orucu ile dayanışma Açlık Grevi Yaptı

Haber Tarihi :

2020-04-20 16:19:58

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Avrupa Halk Cephesi’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı yazılı açıklama ile 17 Nisan günü Türkiye’de süren ölüm orucu direnişinde olan direnişçileri yaşatmak için bir günlük dayanışma açlık grevi yapılması duyuruldu. Bu çağrıya Fransa’da Grup Yorum Gönüllüleri de kulak vererek, direnişçilerin açlığını paylaştı. Fransa’nın başkenti Paris, Nancy, Montpellier, Toulouse, Valance, Cluses, Marsilya ve birçok şehrinde şehirlerinde 106 kişi ölüm orucu direnişçilerinin açlığını paylaştı.

17 Nisan günü Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek Ölüm Orucunun 305. günündeydi.
Adaletli bir yargılama için Mustafa Koçak ölüm orucu direnişinin 290 günündeydi.

Adil yargılanma talebiyle, Av. Ebru Timtik 106 gününde, Av. Aytaç Ünsal 75 gününde,  özgür tutsaklar, Didem Akman ve Özgür Karakaya ise ölüm orucu direnişinin 57. günündeydi. "Yaşamak hak yaşatmak görevdir” diyen 106 yürek hep birlikte, direnenlerin yalnız olmadığını gösterdi.

Yapılan açlık grevi eylemine ilişkin ise Fransa Halk Cephesi yazılı bir açıklama yaptı.  Fransa Halk Cephesi’nin açıklamasında şöyle denildi;

“17 Nisan’da Fransa’da 106 kişi destek açlık grevindeydi
 
17 Nisan Cuma günü, Avrupa Halk Cephesi’nin çağrısıyla Fransa’nın birçok kentinde 106 kişi Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, Mustafa Koçak, özgür tutsaklar ve halkın avukatları için bir günlük destek açlık grevi gerçekleştirdiler.
 
17 Nisan günü 106 kişi tek yürek olup şehitlerimizle bütünleşti, açlığımızla birleşti. Fransa’nın dört bir yanından Halk Cepheliler ve Grup Yorum Gönüllüleri 17 Nisan’da destek açlık grevinde olacaklarını duyurmak için kısa videolar çektiler.
 
17 Nisan’da bir günlük de olsa İbrahim’in, Mustafa’nın, özgür tutsaklarımızın ve halkın avukatlarının sesine ses direnişlerine güç katmaya çalıştık.

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek Ölüm Orucunun 305. Gününde adalet istiyor. Talepleri Kabul Edilsin!

Adalet ve adil bir yargılanma için Mustafa Koçak 290 gündür ölüm orucunda. Talepleri kabul edilsin!

Adil yargılanma talebiyle, Av. Ebru Timtik 106 gündür, Av. Aytaç Ünsal 75 gündür ölüm orucunda. Talepleri kabul edilsin!

Özgür tutsaklar, Didem Akman ve Özgür Karakaya ölüm orucu direnişinin 57. gününde Talepleri kabul edilsin!

Yaşatmak için direnişçilerin sesine ses verelim!
İbrahim, Mustafa, Özgür tutsaklar ve Halkın avukatları yalnız değildir !
Yaşasın ölüm orucu direnişimiz!”

Fransa’da yaşamak ve yaşatmak için bedenlerini ölüme yatıran direnişçilerin yalnız olmadığını belirtmek için destek eylemlerin süreceği vurgulandı.

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri