33

Nancy’de 10 Günlük Açlık Grevi Başlıyor

AVRUPAHabere git

Nancy’de 10 Günlük Açlık Grevi Başlıyor

Haber Tarihi :

2020-03-31 22:49:57

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Fransa’nın Nancy şehrinde faaliyetlerini sürdüren Nancy Özgürlük Komitesi 1 Nisan tarihinden itibaren Grup Yorum üyeleri, devrimci tutsak Mustafa Koçak ve halkın avukatlarıyla dayanışma amacıyla 10 günlük açlık grevi yapacak.


Ölümlerin yaşanmaması, halkın evlatlarının yaşatılması için yapacakları eyleme destek vermeye çağıran Nancy Özgürlük Komitesi’nin  31 Mart günü yaptığı açıklamanın tam metnini yayınlıyoruz;

“Direnişe desteğimizi sürdürüyoruz!

11 Mart sabahı yapılan bir operasyonla Ölüm orucu direnişini sürdürdükleri İstanbul Küçükarmutlu direniş evine yapılan operasyon sonucu kaçırıldılar. Kaçırılan direnişçilerimiz zorla müdahale işkencesi için Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldüler. Direnişçilerimizi sahiplenmemiz sonucu elde ettiğimiz zafer ile tekrardan direniş evine getirdik. Ölüm orucu direnişçilerimiz halkın sanatçıları Helin Bölek ve İbrahim Gökçek direnmeye devam ediyor!

Fransa'nın Nancy şehrinde faaliyetlerimizi yürüttüğümüz Nancy Özgürlük Komitesi olarak Zafer inancımızla bir kez daha desteğimizi göstermek için 1 Nisan tarihinden itibaren 10 günlük destek açlık grevine başlıyoruz. Bu desteğimizle tutsak bulunduğu hapishanenin revirinde zorla müdahale işkencesine karşı direnen devrimci tutsak Mustafa Koçak'ında yanlız olmadığını zulmün elinden alacağımız inancıyla, faşizmin hukukuna karşı direnen ve süresiz açlık grevinde olan tutsak avukatlarımızın sesine ses katmak için direnişi açlığımızla desteklemeye devam ediyoruz.

Onlar adalet, özgürlük, hukukun işlemesi ve yaşamak için bedenlerini açlığa yatırdılar. Bizler Nancy Özgürlük Komitesi olarak desteğimizi 10 günlük açlık greviyle göstermeye devam ediyoruz.

Koronavirüsü bahane ederek halkımızı evlerinde tecrit eden emperyalizmin politikalarına rağmen direnişe desteğimizi bulunduğumuz yerlerde sürdürmeye devam ediyoruz.

Adalet mücadelesi, devrim mücadelesidir. Adalet için mücadele etmek anti-emperyalist olmaktır. Bunun için direnen, bedenlerini ölüme yatıran devrimci tutsaklara özgürlük istiyoruz.

Devrimci tutsaklar ve tüm adli tutukluların serbest bırakılması gerekiyor! Hapishanelerde yeni ölümler istemiyoruz!

288 gündür ölüm orucunda olan İbrahim Gökçek, 285 gündür ölüm orucunda olan Helin Bölek'in talepleri kabul edilsin!

Ölüm orucu direnişçimiz Mustafa Koçak'a yönelik devam eden işkenceye son verilsin talepleri kabul edilsin. Mustafa Koçak serbest bırakılsın!

Hasta tutsaklar derhal koşulsuz serbest bırakılsın!”

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri