33

Atina'daki 11 devrimci tutuklandı

AVRUPAHabere git

Atina'daki 11 devrimci tutuklandı

Haber Tarihi :

2020-03-24 16:25:37

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Yunanistan’ın başkenti Atina'da 19 Mart sabahı yapılan operasyonlar sonucu gözaltına tutulan 11 devrimcinin hepsi bu sabah Atina'da görülen duruşma sonucunda tutuklandı.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da 19 Mart sabaha karşı yapılan üç ayrı yerden toplam 26 Türkiyeli devrimciler gözaltına alındı. Gözaltı haberini alan 7 kişide ise baskınları protesto ederken sokaktan gözaltına alındı. Ardından 7 kişi serbest bırakıldı. Gözaltına alınan 26 kişiden 15’i aynı gün serbest bırakıldı. On bir kişi ise Atina’daki Adliye Sarayı'na getirildi. Burada saatlerce ters kelepçe ile ring arabalarında bekletilen Türkiyeli devrimcilere yönelik işkence devam etti. Akşam saat 19.00'a kadar tek tek savcılığa çıkartılan devrimciler için gözaltı süresinin uzatılmasına ve 24 Mart saat 10.00'a ertelenmesine karar verildi.

Atina Adliye Sarayı'na bu sabah getirilen 11 devrimci yine aynı işkence yöntemleriyle bekletildikten sonra savcılığa çıkardılar. Mahkeme, 11 devrimcinin tutuklamasına karar verdi.

Vahşi bir şekilde işkence yöntemleriyle gözaltı operasyonları yapan Yunan polisi tüm dünya tekellerine kime hizmet ettiğini bir kez daha gösterdi.

Sepolia'daki Avlonos Caddesi üzerinde 19 Mart sabahı Yunan özel birlikleri ELAS ve EPS tarafından düzenlenen baskında yaşanan işkence bunun belgesi olarak tarihi geçmektedir ber kez daha! Sepolia'daki Avlonos Caddesi üzerindeki müstakil bir eve özel birlikler, sivil polisler, askeri birliklerle yapılan baskında Türkiyeli devrimcilere vahşi bir şekilde işkence yapıldı. Baskının evin karşısındaki bir komşu yaşananları şu şekilde anlatıyor; " Birden sese uyandık. Patlama, bağırma sesleri duyduk. Sokağın karşısında olmamıza rağmen polisin işkence yaptığını bu işkenceler sonucu bağırtıların kulaklarımızda çınladığını ve bu haykırışların atılan gür sloganlarla his ettik. Polisin bağırmalarına karşılık gür bir şekilde slognalar atılıyordu. Yaşananlar çok acıydı. Sonradan insanları yerlerde sürükleyerek arabalara bindirdiler. Sanki insan kaçırırcasına başları örtülmüştü.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri