33

MOSSAD İsrail\'e 100.000 tamamlanmamış koronavirüs...

DÜNYAHabere git

MOSSAD İsrail\'e 100.000 tamamlanmamış koronavirüs test kiti getirdi

Haber Tarihi :

2020-03-22 20:41:44

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

İsrail istihbarat servisi 19 Mart Çarşamba günü 100.000 koronavirüs test kitini yurt dışından işgal altındaki bölgelere ithal etti. İsrail gazetesi Jerusalem Post konuya ilişkin yayınladığı haberde, Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Itamar Grotto'ya göre, Mossad'ın getirdikleri testlerin Sağlık Bakanlığı'nın tam olarak ihtiyaç duyduğu malzemenin olmadığını söyledi.

Bakan, testlerde yer alması gereken bileşenler olduğu ve MOSSAD'ın bunların hepsini getirmediğini aktardı.

İsrailli gazeteci Barak Ravid, konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'den bir mesaj yazdı: “Şaşırtıcı bir hikâye: istihbarat servisi Mossad, İsrail ile diplomatik ilişkisi olmayan iki ülkeden 100.000 koronavirüs test kiti satın aldı. Kitler bu gece İsrail'e geldiğinde, sağlık bakanlığı yetkilileri yanlış tipte test kitleri olduklarını keşfetti. Şaka yapmıyorum. "

Maddelerin, tarama için kullanılmadan önce test çubuklarının içine daldırılması gereken patentli bir sıvının eksik olduğu görülmüştür.  Bu nedenle kitler kullanılamaz durumda olduğu Sağlık Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Itamar Grotto tarafından aktarıldı.

Başbakan Benjamin Netanyahu'nun değerli bileşeni olabildiğince çabuk elde etmek için düzenlemeler yaptığı bilinmesi gerekiyor.

Söz konusu yaşananlar skandala yol açtığı ki aynı günlerde Sağlık Bakanlığının İsrail'de günlük olarak yapılan test sayısını en az 3.000'e ve yakında 5.000'e çıkarmayı hedeflediği öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı'nın 178 yeni kişinin teşhis edildiğini belirten bir açıklamasına göre, İsrail'deki virüsün bulaşma vakalarının sayısının Cumartesi sabahı 883'e ulaştığı aktarıldı.

Bu kaynağa göre, üç hasta kritik durumda, 12 hasta ciddi durumda.

Cuma akşamı İsrail’de hastalığın başlamasından bu yana ilk ölümünü koronavirüsten kaydetti. Geçen hafta Kudüs'teki Shaare Zedek Hastanesi’ne ciddi durumda kabul edilen 88 yaşında bir erkek olduğu aktarıldı. Görünüşe göre başka birçok patolojiden rahatsız olduğu belirtildi.

Tüm eğlence yerleri, okullar ve üniversiteler son günlerde kapatıldı. İsrail, Salı günü "zorunlu olmayan" seyahati yasakladığı da aktarıldı.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri