33

Nancy’de destek açlık grevinin 13. günü

AVRUPAHabere git

Nancy’de destek açlık grevinin 13. günü

Haber Tarihi :

2020-03-21 16:10:47

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Fransa’nın Nancy şehrinde faaliyetlerini yürüten Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri Grup Yorum üyelerinin taleplerinin kabul edilmesi ve adil bir yargılama için ölüm orucunda olan tutsak Mustafa Koçak için 8 Mart günü başlattıkları açlık grevi eylemini 20 Mart günü 13. gününde devam ediyorlar. Tüm dünyada yüzlerce insanın hayatını neden olan Korona virüsünden dolayı alanda yer alamayan Nancy destek açlık grevi eylemcileri bulundukları evlerde direnişlerini sürdürerek yeni ölümlerin önüne geçmeye çalışıyorlar.

Nancy Özgürlük Komitesi’nin, ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri ve devrimci tutsak Mustafa Koçak’a destek amacıyla 8 Mart günü başlattı. 20 Mart Cuma günü destek açlık grevinin 13. günüydü. Özgürlük Komitesi’nin iki üyesi iki kişinin destekte bulunduğu açlık grevi ile tecrit hücrelerinde, müvekkillerinden uzak, adaletsizliği ve hukuksuzluğu yaşayan avukatların sesine ses verdi. Açlık grevi eylemcileri halkın avukatlarına mektup yazarak, yalnız olmadıklarını gösterdiler.  

Tüm dünyayı saran, Fransa’da da 470’i aşan insanın hayatını mal olan Korona virüsünden dolayı Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri alana çıkmamakta. Ancak bulundukları yerden direnişi sürdürmektedir. Destek açlık grevi eylemcileri 21 Mart Cumartesi günü eylemlerinin 14. gününe girdi.

Nancy Özgürlük Komitesi, Türkiye’de ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri ve Mustafa Koçak ile dayanışma içinde eylemlerini sürdürürken, Korona virüsü nedeniyle Fransa ve tüm dünyada yaşamını yitirenlerin ailelerine baş sağlığı dilerken, halen dünya geleninde onbinlerce tedavi altında bulunan insanlara ise acı şifalar dilediklerini aktardı.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri