33

Atina’da gözaltına alınanlar mahkemeye getirildi

AVRUPAHabere git

Atina’da gözaltına alınanlar mahkemeye getirildi

Haber Tarihi :

2020-03-20 14:06:59

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 19 Mart sabahı düzenlenen baskınlarda gözaltına alınan 26 kişiden 16 kişi dün akşam serbest bırakıldı. 10 kişi ise bugün öğlen saatlerinde savcılığı sevk edildi.

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın Sepolia, Avlonos Caddesi ve Exarchia semtindeki Tzavela Caddesi üzerinde bulunan adreslere 19 Mart sabahı saat 03.00 civarında Yunan Özel Harekât Timleri, sivil ve Çevik Kuvvet ekipleri evlere yönelik baskın düzenlendi. Uyuşturuya Karşı Savaş, Sepolia'daki Avlonos Caddesi'nde faaliyetlerini sürdüren Türkiye'deki Siyasi Tutsaklarla Dayanışma Komitesi'ni basıldı. Basılan kurumlar talan edilerek, kullanılamaz hale getirildi. Yunan polisi Türkiyeli devrimcilere yönelik terör estirdi. Darp ve işkence ile gözaltına alınan 26 devrimciden 16’sı dün akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

Aralarında, Şadi Naci Özpolat, Ali Ercan Gökoğlu, Halil Demir, Hasan Kaya, İsmail Zat, Anıl Sayar, Burak Ağırmış, Harika Kızılkaya ve Hazal Seçer isimli devrimiler bu gün öğlen saatlerinde yoğun güvenlik önemleri adı altında mahkemeye getirildi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri