33

Brüksel AP önünde eylem ve gözaltı

AVRUPAHabere git

Brüksel AP önünde eylem ve gözaltı

Haber Tarihi :

2020-03-18 15:50:35

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Grup Yorum üyeleri Helin Bölek, İbrahim Gökçek ve devrimci tutsak Mustafa Koçak’a uygulanan zorla müdahale işkencesini protesto etmek için Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu (AP) önünde bugün saat 13.00’te zincirli eylem yapıldı. Yapılan eyleme müdahale eden Belçika polisi eylemcileri gözaltına aldı.

Grup Yorum üyelerine ve devrimci tutsak Mustafa Koçak’a yönelik zorla müdahale işkencesine karşı, 18 Mart günü saat 13.00’te Brüksel'de 19 gündür destek açlık grevinde olan Yılmaz Aydın, Grup Yorum üyeleri Betül ve Bergün Varan'ın babası Erdem Varan ve anneleri Günay Akaya ile Özgür Budak zorla müdahale işkencesine karşı dövizleri açarak AP önüne kendilerini zincirlediler.

Grup Yorum gönüllüleri, yaptıkları eylemle, ölüm orucunda olan direnişçilere yönelik zorla müdahale işkencesine son verilmesini ve taleplerinin karşılanmasını istedi. Burada yapılan konuşmalarda, “Tüm halkımızı ölüm orucu direnişçilerini sahiplenmeye ve onların taleplerinin kabul edilmesi için destek vermeye çağırıyoruz.” Belçika polisi ise saat 13.15’te olay yerine gelerek eylemcilere saldırarak gözaltına aldı. Dört kişinin gözaltına alınmasının ardından Cahit Zorel ve iki  kişinin daha AP önünde gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri