33

Nancy’de Açlık grevinin 7. günü

AVRUPAHabere git

Nancy’de Açlık grevinin 7. günü

Haber Tarihi :

2020-03-16 02:18:12

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Nancy Özgürlük Komitesi tarafından Grup Yorum üyeleri Helin Bölek, İbrahim Gökçek ve özgür tutsak Mustafa Koçak için 8 Mart’ta başlatılan dayanışma açlık grevi eylemi 15 Mart günü 7. gününe girdi. Özgürlük Komitesi üyeleri Saint Sebastien Kilisesi önünde bir araya gelerek eyleme pankartını ve dövizlerini açarak başladı.

Fransa’nın Nancy şehrinde faaliyetlerini sürdüren Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri Grup Yorum üyelerinin taleplerinin kabul edilmesi, Mustafa Koçak’ın adaletli bir şekilde yargılanması için 8 Mart günü başladığı destek amaçlı açlık grevi eylemi sürüyor. 8 Mart günü başlayan ve 15 gün boyunca yapılacak açlık grevinin 7. günü, 15 Mart Pazar günü Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri alanda yerini aldı. Pankart ve dövizlerini açan komite üyeleri saat 15.00 ile 16.30 arası eylemlerini gerçekleştirdikten sonra dağıldılar.

Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri, Mustafa Koçak’ın istemi dışında zorla müdahale edilmesinin hiçbir hukuki yanını olmadığını ve tıp ahlakına sığmadığını vurgulayarak, zorla müdahaleye son verilmesi gerektiğini belirtti.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri