33

Grup Yorum Gönüllüleri AİHM Önündeydi

AVRUPAHabere git

Grup Yorum Gönüllüleri AİHM Önündeydi

Haber Tarihi :

2020-03-13 22:17:47

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    9
      | Katılım : 2

Zorla müdahale tehdidiyle Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tutulan Grup Yorum emekçileri ve ölüm orucu direnişçileri Helin Bölek ile İbrahim Gökçek’in sakat bırakılmasını istemeyen Grup Yorum Gönüllüleri 13 Mart günü Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde eylem yaptı. Grup Yorum Gönüllüleri, “ Zorla müdahale işkencesine son verin. Zorla müdahale ile Helin ve İbrahim’i sakat bıraktırmayacağız. Grup Yorum halkın sesidir. Halkın sesini kısamazsınız. Talepleri kabul edilsin:” vurgusunda bulundular.


Grup Yorum Gönüllüleri Türkiye ve Avrupa’da Yorum emekçileri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’in zorla müdahale için Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tutulmasına tepkilerini dile getirmeye devam ediyor. Grup Yorum Gönüllüleri Fransa’nın Strasbourg şehrindeki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)’nin girişindeki turnikelerinin önünde oturma eylemi yaptı. Burada Grup Yorum solisti Helin Bölek ve adalet için ölüm orucunda olan Mustafa Koçak’ın fotoğraflarının de yer aldığı dövizleriyle, “Türküler susmaz halaylar sürer, Grup Yorum halktır susturulamaz, Zorla müdahale işkencedir cinayettir, Grup Yorum’un talepleri kabul edilsin, Mustafa Koçak için Adalet İstiyoruz…” sloganlarını attı. İki saat süren eylem boyunca oturma eylemi yapan Grup Yorum Gönüllüleri’nin yanına gelen polis ise turnikeleri kapatamayacaklarını vurgulayarak eyleme son verilmesini istedi. Yorum gönüllüleri ise eylemlerinin amacını anlatarak yetkili biriyle görüşmek istediklerini vurguladılar. Polis ise korona virüsü nedeniyle kimsenin binada bulunmadığını görüşme için randevu alınmasını söyledi.

Helin Bölek, İbrahim Gökçek ve Mustafa Koçak’ı yaşatmak isteyen Grup Yorum Gönüllülerinin eylemlerinin devam edeceği aktarıldı.

Dogan Presse Agence.

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri