33

Paris’te Basın Açıklamasına çağrı

AVRUPAHabere git

Paris’te Basın Açıklamasına çağrı

Haber Tarihi :

2020-03-11 14:03:25

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Ölüm orucunu sürdüren İbrahim Gökçek ve Helin’in bulunduğu direniş evinin basılarak direnişçilerin hastaneye kaçılırilması Fransa’nın başkenti 10. Paris’teki Porte Strasbourg Saint Denis’de bu akşam saat 18.00’de gerçekleşecek basın açıklamasıyla protesto edilecek. Grup Yorum tarafından yapılan çağrıda tüm duyarlı halkımızı yapılacak basın açıklamasına katılarak ölümlerin önüne geçilmesi gerektiği vurgulandı.

Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek taleplerinin kabul edilmesi için ölüm orucu eylemini sürdürdüğü İstanbul Küçük Armutlu Mahallesi’ndeki direniş evine yönelik sabah saat 03.30 civarında özel harekât timlerinin eşliğinde operasyon düzenlendi. Yapılan baskının ardından ölüm orucu direnişçileri ambulans ile mahalleden kaçırıldı. Direnişçilerin ailelerinin yaptığı aramalar sonucu Helin ve İbrahim Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastahanesi’ne götürüldükleri öğrenildi. Yapılan baskın ve direnişçilerin kaçırılmasına ilişkin Grup Yorum Paris’de basın açıklaması düzenleyecek. Grup Yorum, zorla müdahalenin işkence ve cinayet olduğunu, çözümün ise taleplerin kabul edilmesinden geçeceğine vurguda bulunarak yaptığı çağrıyı yayınlıyoruz;

“ÖLÜM ORUCUNDAKİ GRUP YORUM ÜYELERİ POLİS TARAFINDAN KAÇIRILDI
 
Ölüm Orucunu sürdürdükleri ev, gece 03.30’da polisler tarafından basılan Helin Bölek ve İbrahim Gökçek, polisler tarafından kaçırıldı. Saatlerce nerede olduklarını öğrenemedik. Sabah saatlerinde ise, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüklerini öğrendik.
 
Arkadaşlarımız iradeleri dışında hastaneye götürüldü ve iradeleri dışında hastanede tutulmaktadır. Zorla Müdahale tehdidi ile karşı karşıyalar. Zorla müdahale işkencedir. Zorla müdahale sakat kalmaktır. Zorla müdahale ölümdür.
 
AKP arkadaşlarımızı katlederek, sakatlayarak meseleyi çözemez. Çözümün tek ve çok kolay bir yolu var: Konserlerimizi yasaklamaktan vazgeçtiklerini açıklamalıdırlar. AKP konserlerimizi yasaklayarak da, arkadaşlarımızı kaçırarak da suç işliyor.
 
Arkadaşlarımıza sahip çıkmak, AKP faşizminin karşısında yalnız bırakmamak için, zorla müdahale cinayettir, talepler kabul edilsin demek için bu akşam bir araya geliyoruz. Bu buluşmamızda sen de yanımızda olursan daha güçlü oluruz…
 
Grup Yorum”
 
Bu akşam saat 18.00’de Porte Strasbourg Saint Denis’de yapılacak basın açıklamasına tüm halkımız davetlidir.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri