33

Brüksel\'de Adalet İstiyoruz Mitingi

AVRUPAHabere git

Brüksel\'de Adalet İstiyoruz Mitingi

Haber Tarihi :

2020-03-07 18:35:57

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    11
      | Katılım : 3

Avrupa Halk Meclisleri'nin çağrısıyla Avrupa'nın dört bir yanından Belçika'nın başkenti Brüksel'e gelen kitle açtıkları pankartlarla, taşıdıkları kızıl bayraklar ve dövizlerle, "Adalet İstiyoruz! Ölümlerin meydana gelmemesi, haklı halkın taleplerini bedenleriyle dile getiren Grup Yorum üyeleri ile Mustafa Koçak'ın taleplerinin kabul edilsin” vurgusunda bulundu. Mitingin ardından yürüyüş düzenlendi.

Avrupa Halk Meclisleri’nin çağrısıyla Luxembourg Meydanı’nda bir araya gelen kitle burada pankartlarını, dövizlerini ve kızıl bayraklarını açtı. Sembolik olarak üç adet tabutun yer aldı. Ses sisteminin kurulmasıyla birlikte öncelikle Avrupa Halk Meclisleri adına bir konuşma yapıldı. Ardından da Avrupa Halk Cephesi adına bir konuşma yapılarak, Mustafa Koçak 249, Grup Yorum emekçileri Helin Bölek 263 ve İbrahim Gökçek'in ise 265 gündür bedenlerini ölüme yatırdıkları vurgulandı. Bedenlerini ölüme yatırsalar da ölmek için değil yaşatmak için, ölmek için değil özgürce halkın türkülerini söylemek için bedenlerini açlığa yatırdıkları ve hakları alana kadar gerekirse yeni ölüm orucu direnişçilerin bu bayrağı devralacaklarını vurgulanarak, hukukun ayaklar altına alındığı, adaletin işlemediği bir ülkede son çare olarak bedenlerini ölüme yatırıldıkları aktarıldı. Devrimci kurumlarında destek verdiği eylemde, kurum temsilcileri yaptıkları konuşma ile ölümlerin durdurulması ve Grup Yorum üyelerinin ile Mustafa Koçak’ın yaşatılması için haklı taleplerinin kabul edilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Eylemde atılan sloganlarla ölümlerin meydana gelmemesi için direnişe destek verilmesi gerektiği aktarıldı. Mitingin ardından oluşturulan kortejle yürüyüşe geçildi.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri