33

Twitter\'den grevdeki avukatlara sansür!

AVRUPAHabere git

Twitter\'den grevdeki avukatlara sansür!

Haber Tarihi :

2020-02-24 22:45:57

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Macron hükümetinin emeklilik reformuna karşı grevde olan avukatların sosyal medya hesabı Twitter şirketi tarafından 17 Şubat günü geçici tam olarak 23 saat dondurulduğu bildirildi. Fransa Avukatlar Sendikası (SAF) tarafından verilen bilgi ile hesaplarının dondurulmasının hiç bir kanuni gerekçesinin olamayacağı, hükümetin isteği üzerine Twitter şirketi kendilerine yönelik sansür politikası uygulandığı aktarıldı. SAF genel başkanı Estellia Araez konuya ilişkin açıklamada bulunarak, Fransa Avukatlar Sendikası olarak hükümetin meclisten geçirmeye çalıştığı emeklilik reformuna ilişkin iktidardaki hükümetin milletvekillerine yasanın geçmesi oy kullanıp kullanmayacakları yönüne çok sayıda twit attıklarını ve bu eylemin ardından sosyal medya hesaplarının dondurulduğunu aktardı. Konuyla ilgili Twitter şirketine yapılan başvurların yanıtsız kaldığı da vurgulandı.

SAF ve Bobigny Baro üyesi Virginie Marques ise özel hesabında yaşananlara ilişkin şu Twitte attı; "#SAF'ın hesabı donduruldu!!!
Görünüşe göre, ırkçı ve homofobik tweetleer atmak gerekiyor, şu anda Ulusal Meclis'te tartışılan emeklilik reformu hakkında milletvekillerini sorgulamaktan daha iyidir.
Her şey yolunda @TwitterFrance????"

Fransa'da hükümetin geçirmek için her tür yönteme başvurduğu emeklilik reformuna karşı SAF hesabı çok aktif faaliyetlerde bulunduğundan dolayı böylesi bir girişimle hükümet avukatların sesini kesmeye çalışmaktadır!

#reformedesretraites

Konuya ilişkin bir açıklamada 70 000 avukatın temsilcisi olan Ulusal Barolar Konseyi Başkanı Christiane Féral-Schuhl, ise uygulamanın ciddi bir vaka olduğunun altına çizdi.

Fransa Avukatlar Sendikası'nın sosyal medya hesabı bir sonraki gün ise saat 13.00'de tekrardan sayfasının açıldığı görüldü.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri