33

Paris Adliyesi’nde Avukatlardan Eylem

AVRUPAHabere git

Paris Adliyesi’nde Avukatlardan Eylem

Haber Tarihi :

2020-02-24 14:46:09

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Fransa’daki emeklilik “reformuna” karşı çıkan avukatlar Paris Adliye Sarayı’nın girişini kapatarak eylem yaptı. Polis ise avukatlara müdahale etti.

Macron hükümetinin aylardır Fransız halkına dayatmaya çalıştığı ve kapitalist sistemin çıkarlarını ön gören “Emeklilik Reformuna” karşı Fransa’da eylem ve grevler devam ediyor. Reforma karşı bir ayı aşkın süredir yaptıkları grevlerle, eylemlerle reform adı altında hakların gasp edilemeyeceği, Adalet ve hukuk alanında iğleştirmelerin yapılması daha iyi çalışma koşullarının yaratılmasını istemektedirler.

Onlarca avukat bu sabah Paris Adliye Sarayı’nın girişini kapatarak eylem yaptı. Yapılan eylemle emeklilik reformunun halkı getireceği ve avukatlar üzerindeki etkisine tepki gösterildi. Avukatların eylemine son üç aydır Fransa genelindeki tüm eylemlerde olduğu gibi Çevik Kuvvet ekipleri müdahalesi geldi.

Avukatlar eylemlerine, şarkılarla söyleyerek, sloganlar atarak, “Avukatlar İsyanda” sloganını atarak başladı. Burada yapılan açıklamalarda, haftalardır süren avukatların eyleminin sesinin Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve hükümet tarafından duyulmadığı ve bu yüzden eylemlerin hızlandırılmaya başlandığı vurgulandı.
Avukatlar bu koşullarda çalışmanın mümkün olmadığı ve eylemlerinin ise devam edeceğini belirttiler.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri