33

İbrahim Gökçek hakkında tahliye kararı!

TÜRKİYEHabere git

İbrahim Gökçek hakkında tahliye kararı!

Haber Tarihi :

2020-02-24 12:42:59

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Grup Yorum emekçisi basgitarcısı İbrahim Gökçek hakkında 37.Ağır Ceza Mahkemesi tahliye kararı verdi. Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinde Halkın Hukuk Bürosu, “Ölüm Orucunda olan müvekkilimiz İbrahim GÖKÇEK hakkında tahliye kararı verildi.” bilgisini paylaştı.

Baskılara, yasaklara, haksız tutuklamalara, oluşturulan listelere karşı özgürce halkın türkülerini söylemek için bedenini ölüme yatıran İbrahim Gökçek ile ilgili tahliye kararı çıktı. İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi 14 Şubat günü görülen duruşmada, tahliye kararı vermeyerek, Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınmasını kararlaştırmıştı. Adli Tıp Kurumu’ndan alınan karar ile Gökçek’in tahliye edilmesi yine 37.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verildi.Gökçek ölüm orucu direnişinin 252. gününde haklarının geri verilene ve taleplerinin kabul edilene kadar direnişe devan edeceğini vurgulamıştı.  

Halkın sesi Grup Yorum üyelerinin duruşmasında Savcı tarafından yapılan itiraf gibi konuşmada da görüldüğü gibi; “Elimizde Tanık İfadesinden Başka Delil Niteliğinde Belge Yok” söylemi her şeyi açık bir şekilde göstermektedir. Türkiye’de hukuk sistemi böyle işlemektedir!

Türkiye’de adaletsizliğin hangi boyutta olduğu ve hukukun nasıl işlediği bir davada Mustafa Koçak’ın yargılandığı ve hüküm verildiği davadır! İtirafçıların söylemi üzerine 29 yaşındaki Mustafa Koçak’a muhabbet verildi. Sadece bir itirafçının söylemi üzerine kurulan hukuksuzluğa karşı Mustafa ise bedenini ölüme yatırarak adalet arayışına girdi. Koçak bugün ölüm orucu direnişine devam etmektedir. Durumun ise kritik olduğu bilgisi verildi.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri