33

Emeklilik Yasasına Karşı Yürüyüş ve Saldırı

AVRUPAHabere git

Emeklilik Yasasına Karşı Yürüyüş ve Polis Saldırısı

Haber Tarihi :

2020-02-17 21:51:04

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Fransa tarihinin en uzun genel grevi devam ediyor. Hükümet ne kadar da halka yandaş basınıyla grevlerin bittiğini yaymaya çalışsa da, çeşitli eylem yöntemleriyle grev devam ediyor.

Dün zenginlerinin ve Avrupa Birliği'nin onayıyla Fransa'daki halka dayatılan emeklilik reformuna karşı halk grevlerle eylemlerini devam ediyor. Paris'te 17 Şubat günü binlerce kişi oluşturdukları kortejle reformun görüşülmeye devam edildiği meclise yürümek istedi.

Fransa'da hükümetin kapitalistlerin çıkarı için halkına dayattığı "emeklilik Reformu»na karşı 17 Şubat günü halk alanlara döküldü. Binlerce kişi başkent Paris'te yürüyüşe geçerek, güzergâhını Millet Meclisi'ne yürümek istedi. Yürüyüşe müdahale eden Macron'un emrindeki polisler şiddet uygulayarak çok sayıda kişiyi darp etti. Polisin saldırı sonucu çok sayıda kişide gözaltına alındığı aktarıldı.

Emeklilik Reformu'nun görüşüldüğü meclise yürümek isteyen halka müdahale eden polis bir ara biber gazını Çevik Kuvvet ekiplerine sıkmasıyla polislerin gazdan etkilendiği görüldü.

Çalışanların Genel Konfederasyonu (CGT) başta olmak üzere halka 20 Şubat günü yapılacak genel greve katılarak hükümetin halkın sosyal haklarını geri çekip zenginleri daha da zengin yapacak, halkın geleceğini zor duruma sokacak yasaya HAYIR demeye çağırdı.

Fransa’da 20 Şubat günü genel grev yapılacak!

Dogan Presse

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri