33

Anti-Emperyalist Sempozyum Başladı

AVRUPAHabere git

Anti-Emperyalist Sempozyum Başladı

Haber Tarihi :

2020-02-15 05:57:01

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 14 ile 16 Şubat tarihlerinde yapılacak Uluslararası Sempozyum Cuma günü başladı. Üç gün sürecek sempozyumda Anti-emperyalist Cephe, “Amerika başta olmak üzere emperyalizmin ve onun ülkelerimizdeki yerli işbirlikçilerine karşı Anti-emperyalist Cephe’yi Büyütelim” sloganıyla tüm dünyada emperyalizme karşı mücadele eden ilerici, demokrat, devrimci, vatansever, bütün yapıları en geniş anti-emperyalist cepheyi kurmaya davet edecek. 21 ülkeden onlarca örgüt ve kişi katılım sağlamakta. Cuma sabahı Uluslararası Sempozyum bileşenleri ve misafirleri, KAPA adlı restoranda hep birlikte kahvaltı yaparak güne başladı. Kahvaltının ardından tanışma bölümüne geçildi.  Tanışma faslının ardından Anti-Emperyalist Cephe konuklara “Sempozyuma hoş geldiniz” konuşması yaptı.

Bütün katılımcılar tek tek söz alarak kendilerini tanıttılar, Uluslararası Sempozyumun enternasyonal dayanışma ve güç birliği anlamındaki öneminden söz edildi.

Kahvaltı etkinliğinin ardından tüm katılımcılar, Yunanistan Halk Cephesi’nin her Cuma günü Türkiye Büyükelçiliği önünde Mustafa Koçak ve Grup Yorum üyelerinin adalet için sürdürdükleri ölüm oruçlarına destek eylemine katılmak üzere elçilik önüne gitti.

Uluslararası Sempozyum bileşenlerinin katılımcıları ve Halk Cepheliler saat 13.00’te Türkiye Büyükelçiliği önüne gelindiği ise burada açılan pankartlar, taşınan kızıl bayraklar ve dövizlerle, Grup Yorum ve Mustafa Koçak için Adalet eylemi gerçekleşti. Eylemde sempozyumun katılımcıları tek tek söz alarak adalet düşüncelerini, Türkçe, Yunanca, İngilizce, İspanyolca ve Almanca yapıkları konuşmalar ve attıkları sloganlarla dile getirdiler. Sempozyumun son günü olan Pazar günü ise düzenlenecek konser için eylemde de yer alan Grup Yorum emekçilerinin türküleri eşliğinde toplu olarak halay çekildi.
Eylemciler tek yürek olup hep birlikte Çav Bella'yı söyledikten sonra eylem son buldu. Toplu olarak sempozyum yapılacağı yere gidildi.

Üç gün sürecek sempozyumda şu konular işlenecek:

- Emperyalist Saldırganlık Karşısında Halkların Mücadelesi

-Emperyalizmin şiddetine, saldırganlığına, işgallerine, ambargolarına, savaşlarına karşı halkların direnişi

-Emperyalizm

-Emperyalizmin ideolojik saldırısı (medya, kara propaganda, kültür)
-Emperyalizmin Hapishaneler Politikası

-Teslimiyet dayatması ve direnişler

-Hapishane direnişlerinden anlatımlar

-Tecrit

-Politik tutsaklarla dayanışma ağının geliştirilmesi
-Emperyalizm Yozlaştırma Politikaları

-Emperyalizm ve uyuşturucu ticareti

-Kültürel yozlaşma ve umutsuzluk

-Mafyalaşma, çeteleşme

-Milliyetçi – faşist örgütlerin uyuşturucu ticaretiyle ilişkisi

-Devrimcilerin ve halkın uyuşturucuya karşı mücadelesi

-19-22 Aralık Dünya Hapishanelerinde Şehit Düşen Politik Tutsakları Anma Günü

Sempozyumun son günü ise kapanış konuşması, sonuç bildirgesi hazırlanıp sunulacak ve verilecek konserde ise Grup Yorum sahne alacak.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri