33

Nancy’de Açlık Grevine Çağrı

AVRUPAHabere git

Nancy’de Açlık Grevine Çağrı

Haber Tarihi :

2020-02-12 22:50:11

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Fransa’da Türkiye’de hak, hukuk ve adalet için süren ölüm orucu ile dayanışma eylemleri sürüyor. Nancy Özgürlük Komitesi tarafından çağrı ile 13 Şubat günü bir günlük destek açlık grevi eylemi yapılacağı duyuruldu. Tüm duyarlı kamuoyunu ölümlerin yaşanmaması için destek vermeye çağrısı yapıldı.

Nancy Özgürlük Komitesi, adaletli bir yargılama için ölüm orucunda olan Mustafa Koçak’ın ölmemesi. Halkın kültürü yaşatmak için, halkın sesi olan Grup Yorum üyelerinin direniş türkülerini söylemeye devam etmesi için haklı taleplerinin kabul edilmesi için eylemleri sürüyor. Halkın avukatları, adaletli bir savunma, hukukun işlemesi ve direnişte olan Mustafa Koçak, İbrahim Gökçek ve Helin Bölek ile dayanışma amacıyla 10 gündür açlık grevinde. Nancy Özgürlük Komitesi 13 Ocak günü bir günlük destek açlık grevi ile dayanışmasını göstermeye devam ediyor.

Mustafa Koçak ölüm orucunun 225. gününde, İbrahim Gökçek 239. gününde, Helin Bölek 237. gününde!

Avukat Selçuk Kozağaçlı, Avukat Engin Gökoğlu, Avukat Aytaç Ünsal, Avukat Ebru Timtik, Avukat Oya Aslan, Avukat Ayşegül Çağatay ve Barkın Timtik 10 gündür açlık grevinde. Halkın avukatları adaletsizliğe, zulme, yoksulluğa, hukuksuzluğa ve müvekillerinin sesine ses katmak için bedenlerini 10 gündür açlık grevinde.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri