33

Viyana’da Adalet Eylemleri Sürüyor

AVRUPAHabere git

Viyana’da Adalet Eylemleri Sürüyor

Haber Tarihi :

2020-02-04 22:01:02

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    4
    • | Katılım : 1

Avusturya’nın başkenti Viyana’da her Salı günleri Adalet ve Özgürlük kampanyası çerçevesinde düzenlenen eylemler devam ediyor. Adalet İstiyoruz Komitesi tarafından bu Salı 4 Şubat akşamı da saat 18.00 ile 19.30 arası gerçekleşen eylemle Türkiye hapishanelerinde ve dışarıda süren ölüm oruçlarında ölümlerin meydana gelmemesi için bir kez daha Adalet İstiyoruz denildi. Viyana’da ki  Mariahilfer caddesinde düzenlenen eylemde, Grup Yorum ve Mustafa Koçak'ın ölüm orucu direnişleriyle ilgili dövizler açıldı. Burada yapılan konuşmalarla, 6 Şubat Perşembe günü Viyana Stephansplatz'ta düzenlenecek dayanışma mitinginin duyurursuda yapıldı. Havanın soğuk olmasına ve esen rüzgâra rağmen eylemcilerin insanların ölmemesi ve haklı taleplerinin kabul edilmesi için eylemlerine gerçekleştirmeye devam etti. Soğuk havaya rağmen gündeme ilişkin bildiriler dağıtılarak, Vayina halkı Türkiye’de yaşananlara ilişkin bilgilendirilirken, herkesin ölümler karşısında duyarlı olup direnişçilerin taleplerinin kabul edilmesi için destekte bulunması istenildi.

Adalet İstiyoruz Komitesi ise yaptığı duruyu ile “6 Şubat Perşembe günü tüm demokratik kurumları, insanları, Grup Yorum dinleyicileri ölümüne direnen bu onurlu sanatçıların sesine güç katmaya davet ediyoruz. Halkın çocuğu Mustafa Koçak'ı yaşatmak, adil yargılama talebini dile getirmek için eylemler yapıyoruz. Direnişin sesini sokağa taşımak mümkün. Adalet talebini bir kez daha aynı ağızdan haykıralım.

Tüm değerli dostları bu önemli eyleme bekliyoruz.” denildi.

Adalet İstiyoruz Komitesi, 6 Şubat günü saat18.30’da başkent Viyana’daki Stephansplatz, kilisenin yanında düzenleyeceklerİ dayanışma eylemine bekliyor. Ölüm orucu eylemcilerinin sağlık durumlarının kriteklişti bu günlerde herkesin Mustafa Koçak, İbrahim Gökçek, Helin Bölek’i yaşatmak için yapabileceği mutlaka bir şeylerin olduğunu düşünerek eylemde yer alması gerekiyor. Direnişlerin yaşatılması için bir karanfil de sen al gel destek eylemine!

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri