33

Akkol ve Adıyaman'ın davası ertelendi

TÜRKİYEHabere git

Akkol ve Adıyaman'ın davası ertelendi

Haber Tarihi :

2020-01-24 05:05:58

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Fadik Adıyaman'ın ve İsmail Akkol’un 2 Şubat 2016 tarihinde Türkiye’ye “yasadışı” bir şekilde girmelerine ilişkin davanın duruşması 23 Ocak günü saat 13.46’da Çağlayan 36 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya Silivri Hapishanesi’nden getirilen İsmail Akkol hazır bulunurken, Fadik Adıyaman ise rahatsız olduğundan dolayı getirilmedi.

Türkiye’deki tüm devrimcilerin yargılandığı davalarda olduğu gibi Fadik Adıyaman'ın ve İsmail Akkol’un 2 Şubat 2016 tarihinde Türkiye’ye “yasadışı” bir şekilde girmelerine ilişkin davanın duruşması da hukuksuz ve adaletsiz bir şekilde devam etmektedir. Perşembe günü Çağlayan’da görülen davada kapsamında duruşmada hazır bulunan İsmail Akkol savunma yapmak istedi. Ancak mahkeme heyeti ise Akkol’un savunmasını yapmasına müdahale ederek izin vermedi. Dava 21 Nisan 2020 tarihine ertelendi.

Türkiye’de hukukun ne kadar işlediği, adaletin ne kadar yerine getirildiği sadece sokakta yapılanan hukuksuzlukla sınırlı değildir. Bir ülkeyi kapalı hapishaneye dönüştüren hükümetin emrindeki yargı mercekleri ise tutsak devrimcilerin savunmalarına izin vermeyerek, delilik, ıspat veya avukatların savunmalarını hiçe sayarak keyfi uygulamalarla kimden yana olduklarını açık bir şekilde göstermektedirler.
Sadece Adıyaman ve Akkol’un yargılandığı davada değil, tüm devrimci ile demokratların veya halkın yargılandığı davalar hukuksuz bir şekilde ele alındığı görülmektedir. Adaletsizliğe karşı bundan dolayıdır Grup Yorum üyeleri ve Mustafa Koçak bedenlerini ölüme yatırarak, adalet arayışlarını açlıklarıyla direnmektedir! Adalet isteyenlerin yalnız olmadığını göstermek için herkesin yapabileceği bir şeylerin olduğunu unutmayalım! Çünkü adalet ve hukuk herkes için gereklidir! Bunun içinde halkın avukatları olan Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının koşulsuz serbest bırakılması gerek mi?

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri