33

Cenevre'de Dersim Belediyesi ile dayanışma gecesi

AVRUPAHabere git

Cenevre\'de Dersim Belediyesi ile dayanışma gecesi

Haber Tarihi :

2020-01-23 23:28:36

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    1
    • | Katılım : 1

Halklarla Dayanışma Derneği - L’Association de Solidarités des Peuples (ASOP) Geneve Derneği tarafından İsviçre'nin Cenevre şehrinde 25 Ocak günü Dersim Belediyesi ile dayanışma gecesi düzenlenecek. Dersim Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Maçoğlu, şair Nihat Behram, halk sanatçısı Zeynep Bakşi Karatağ ve çeşitli sanatçıların katılımıyla düzenlenecek geceye ASOP Geneve tüm halkımızı davet ediyor.

Halklarla Dayanışma Derneği - L’association de Solidarités des peuples (ASOP) İsviçre'nin Cenevre kentinde 25 Ocak günü saat 17.00'de Rue François-Durafour 17 1220 Avanchets -Geneve adresindeki Salle des Fetes des Avanchets düzenlenecek geceye Dersim Bedeliye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Maçoğlu konuşmacı olarak katılacak. Maçoğlu, son süreçte Dersim'de yaşanan gelişmeleri, bedeliye olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalara ilişkin bilgilendirmede bulunacak. Dayanışma amacıyla gecede, şair Nihat Behram, halkın sanatçısı Zeynep Bakşi Karatağ sahnede seslendireceği şiir ve türkülerle Dersim ile dayanışmalarını gösterecek. Ayrıca sahne alacak yerel sanatçılar; Berivan, Dilan Dersim, Murat Göktaş, Selin Öztürk ve Grup Ayaz ise seslendirecekleri türkülerle Dersim'i hep birlikte daha güçlü bir dayanışma ile ileriye götürebilineceğini vurgulayacaklar.

Halklarla Dayanışma Derneği - L’Association de Solidarités des Peuples (ASOP) siz halkımızı Dersim ile dayanışmayı yüceltmek için düzenleyecekleri geceye davet ediyor.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri