33

Grup Yorum Direnişini Ölüm Orucu’na dönüştürdü

TÜRKİYEHabere git

Grup Yorum Direnişini Ölüm Orucu’na dönüştürdü

Haber Tarihi :

2020-01-20 14:18:25

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    1
    • | Katılım : 1

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in ardından 19 Ocak günü Yorum emekçisi Helin Bölek’te ölüm orucuna başladığını duyurdu. Helin Bölek taleplerinin kabul edilmesi için 214 gündür İstanbul Armutlu’da açlık grevi yapmaktaydı. Ölümlerin meydana gelmemesi için her şeyin mutlaka yapabileceği bir şeylerin olduğunu unutmayalım!

Tutuklu bulunduğu hapishaneden tahliye olduktan sonra İstanbul Armutlu Mahallesi’nde taleplerinin kabul edilmesi için açlık grevine devam eden Helin Bölek, ölüm orucuna başladığını duyurdu. Armutlu Mahallesi’nde 19 Ocak günü açlık grevi eyleminin 214. gününde taleplerinin kabul edilmesi için açlık grevi eylemini ölüm orucuna dönüştürdüğünü duyurdu. Yine Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek tutuklu bulunduğu hapishanede açlık grevininin 200. gününde direnişini ölüm orucuna dönüştürmüş ve bugün eyleminin 216. gününde.

Taleplerinin kabul edilmesi için inançları uğruna mücadelelerini sürdürmeye kararlı olan Grup Yorum üyelerinin yalnız olmadığını göstermek için sahiplenmek gerekiyor.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri