33

Macron\'un açıklamalarından sonra.. grev çağrısı

AVRUPAHabere git

Macron\'un açıklamalarından sonra.. grev çağrısı

Haber Tarihi :

2020-01-02 01:21:48

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Çalışanların Genel Konfederasyonu (CGT)'nin genel sekreteri Philippe Martinez, Fransa Cumhurbaşkanı E. Macron'un yeni yıl için yaptığı konuşmada "emeklilik reformu" ile ilgili bir gelişme veya yeni bir açıklama yapılmadığını vurgulayarak, tüm Fransızları grev yapmaya çağırdı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 31 Aralık gece yeni yıl vesilesiyle halka seslendi. Yapılan halka seslenişte Macron hükümeti ülke genelinde her şeyin neredeyse yolunda olduğunu, umutsuz olmamak gerektiğini, ülkeye yabancı yatırımcıların yatırımlarının sürdüğünü, 'yalanlara' karşı tedbirli olunması gerektiğini ve ülkesini daha iyi yönetmek için çalışmaya devam edeceğini aktardı. Macron'un bu konuşmasının ardından, 1 Ocak günü bir radyonun platformuna CGT Genel Sekreteri Philippe Martinez konuk oldu. Cumhurbaşkanının açıklamalarını değerlendiren CGT Genel Sekreteri Philippe Martinez, "Ülkemizin bir Cumhurbaşkanı var, bu Cumhurbaşkanı kendi dünyasına kapanmış ve ülkemizde her şeyin yolunda olduğunu halka aktarmakta" diyerek, "bu değerlendirme sadece kendini tatmin etmek içindir!" vurgusunda bulunan Martinez, "Tüm Fransızları bu anlayışa karşı seferber olup greve gitmesi gerekiyor" çağrısında bulundu.

Philippe Martinez,"Pazartesinden itibaren genel kurullarımızı toplayarak eylemlere devam edilmesi gerekiyor." diyerek, "Bu sefer daha güçlü bir şekilde taleplerimizi haykırmalıyız!" vurgusunda bulundu.

Hükümet ile sendika temsilcileri arasında görüşmeler 7 Ocak günü devam edecek. Ancak şuana kadar CGT Genel Sekreteri Philippe Martinez, tekrar teyit ederek kendisinin davet edilmediğini, ancak emeklilik reformu ile ilgili ellerinden gelen her tür çabayı gösterdiklerini söyledi.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri