33

Zeynep Yıldırım Serbest Bırakılsın

TÜRKİYEHabere git

Zeynep Yıldırım Serbest Bırakılsın

Haber Tarihi :

2019-12-26 00:28:35

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Zulme karşı dik duran ve direnişine 516 gündür devam eden Kezban Ana'nın adalet arayışı sürüyor.

Devletin Aleviler üzerine estirdiği terör, Alevi inanç merkezlerine yönelik baskılarını pervasız tutumlarının cezasız kalmaması, cemevine işeyen polislerin yargılanması ve haksız yere tutuklanan kızı Zeynep Yıldırım’ın serbest bırakılması için adalet aramaya devam ediyor.

Direnişinin 516. gününde Kezban Ana kızı Zeynep’i tutuklu bulunduğu hapishanede ziyaret ettikten sonra Sarıyer PSAKD Armutlu Cemevi’nin önündeki direniş alanına döndü. Kezban Ana burada yaptığı konuşmada, kızı Zeynep ve hapishane arkadaşlarının gardiyanların saldırısına uğradıklarını ve herkese selamlarının olduğunu vurgulayarak, içeride ve dışarıda devletin zulmünün sürdüğünü ve adalet aramaya devam edeceklerini aktardı.
Sarıyer (Armutlu) Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi Başkanı Zeynep Yıldırım 24 Temmuz 2018 tarihinde gözaltına alındı. Hakkında hazırlanan düzmece ve gerçek dışı ifadelerle tutuklandı. Zeynep Yıldırım’ın, aradan geçen bunca zamana rağmen hukuksuzca tutukluluğu sürmektedir. Zeynep Yıldırım, 2018 yılının Temmuz ayında PSAKD Sarıyer Şubesi Armutlu Cemevi nezdinde bir Alevi inanç merkezinin kapılarının kırıldığı, duvarlarına sloganların yazıldığı bir polis baskınının gerçekleşmesinden sonra, inanç merkezine bir polisin işemesi ise ahlak dışı bir uygulama olarak tarihe geçti.

Alevilere yönelik ev işaretlemeleri, baskılar ve saldırılar devam etmekte. Bu saldırıların ise ancak direnerek püskürtebileceği görülmektedir. Zulmün olduğu yerde direnmek haktır!

#KezbanAna

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri