33

Avukat Oya Aslan Tutuklandı !

TÜRKİYEHabere git

Avukat Oya Aslan Tutuklandı !

Haber Tarihi :

2019-12-22 17:31:10

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Halkın Hukuk Bürosu üyesi avukat Oya Aslan’ın 21 Aralık günü İstanbul’da gözaltına alındı. İstanbul İkitteli’de sokaktan gözaltına alınan avukat Aslan ile birlikte Yüksel Doğan isimli bir kişinin de olduğu aktarıldı. Aranması olduğu iddiasıyla 22 Aralık günü savcılığa çıkartılan Avukat Oya Aslan tutuklanarak Silivri Hapishanesi’ne, Yüksel Doğan’ın ise Metris Hapishanesi’ne gönderildiği aktarıldı.  

Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Oya Aslan’ın gözaltına alınmasına ilişkin Fransa Halk Cephesi tarafından yapılan yazılı açıklamada “‘Halkın Avukatı Oya Aslan Serbest Bırakılsın” denildi. Halk Cephesi’nin açıklamasında, avukatlık görevini yerine getirerek, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadele veren Avukat Aslan ile ilgili basında yayınlanan yalan ve yanlış bilgilerin asılsız olduğuna vurgu yapıldı.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 21 Aralık günü İstanbul İkitellide sokak ortasında avukat Oya Aslan’ı gözaltına aldığı bildirildi. Avukat Aslan ile birlikte Yüksel Doğan isimli bir kişinin de gözaltına alındığı belirtildi.

Yapılan gözaltının ardından basında çıkan yanlış bilgilendirmelere ilişkin Fransa Halk Cephesi yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada avukat Oya Aslan’ın derhal serbest bırakılması gerektiği vurgulanarak, halkın avukatlarına yönelik devlet terörüne son verilmesi gerektiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi; “Halkın Hukuk Bürosu Avukatlarından Oya Aslan İstanbul'da gözaltına alındı, düşman, salyalar akıtarak verdi bu haberi ve Oya Aslan'ın meşruluğuna leke süren haberler yayınladı ard arda.
Bizler Fransa Halk Cephesi olarak, avukat Oya Aslan'ı selamlıyoruz.

Hakkında çıkarılan tutuklama kararına rağmen halkın avukatlığını halkın içinde yapmaya devam eden avukatımızı selamlıyoruz.
Oya Aslan, halkın avukatlığının onurunu yücelten devrimci avukatlardandır,
Dünyada mesleki anlamda ilkler yaratan bir geleneğin içinden gelmektedir,
Ve bunun hakkını veren bir yaşamın içindedir.
O nedenle, hiçbir senaryo, hiçbir komplo ve hiçbir karalama Halkın Avukatı Oya Aslan'ın meşruluğuna gölge düşüremez.

Türkiye Faşizmi zafer naraları atamaz,
Zafer düşmanın teslim alma politikalarına meydan okuyan Halkın Avukatlarınındır.”

Halkın her tür hukuk ve adalet sorunuyla uğraşan, halkın içinde olan Oya Aslan’ın kısa bir süre içinde en çor arananlar listesine eklenmesi ise tesadüf değildir. Halkın Hukuk Bürosu’na yönelik kriminalize etme operasyonların devamı da olduğunu vurgulayabiliriz bu baskın ve gözaltı operasyonunun!

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri