33

A.P. önünde Mustafa Koçak Eylemi

AVRUPAHabere git

A.P. önünde Mustafa Koçak Eylemi

Haber Tarihi :

2019-12-20 21:49:08

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Nancy Özgürlük Komitesi 19 Aralık günü Fransa’nın Strasbourg kentinde bulunan Avrupa Parlamentosu (AP)’ye adalet istemiyle ölüm orucunda olan Mustafa Koçak, süresiz açlık grevinde olan Grup Yorum üyeleri ve direnişteki emekçilerle ilgili dosya vererek,  kefenli basın açıklaması yaptı.

Nancy Özgürlük Komitesi Türkiye hapishanelerinde ölümlerin olmaması için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Özgürlük Komitesi 19 Aralık günü saat 10.30’da Avrupa Parlamentosu’na giderek ölüm orucunda olan Mustafa Koçak, süresiz açlık grevinde olan Grup Yorum üyeleriyle ilgili bilgileri içeren bir dosya verdi. Dosyanın verilmesinin ardından saat 12.00’de de AP önünde basın açıklaması yapıldı. Beyaz kefenli ve üzerinde Ölüm orucunda olan Mustafa Koçak’ın direnişe ilişkin bilgilerin yer almaktaydı. Yapılan açıklamada şöyle denildi; “"Bugün 19 Aralık tam 19 yıl önce "Hayata dönüş operasyonu" dedikleri bir operasyon başlattılar. İktidarda Bülent Ecevit vardı. "Hayata dönüş" dediler. Sonuç: 28 devrimci tutsak katledildi. 6 kadın diri diri yakıldı. 19 Aralık katliamı hapishanelere yönelik en büyük katlım olarak tarihe geçti. Operasyonun amacı emperyalizmin F Tipi politikalarını uygulamaktı, önünde engel olan teslim olmayan ve ölüm orucu yapan tutsakları teslim almaktı. Katilleri bugüne kadar ceza almadı. Diri diri yakılan, katledilenler için: "Biz altı kadındık mahpus damında
Açlığımızla yürüdük halkın bağrına
Yüreğimiz yanarken vatan aşkıyla
Bedenimiz yaktılar kahkahalarla" dedik bir şaklımızda.
Gerçekleri anlattık halkımıza. Bugün şarkımızda bunları anlatmayalım istiyorlar o yüzden saldırıyorlar. Ne pahasına olsun şarkılarımızda bu gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz. Bu yüzden 218 gündür açlığımız ile direniyoruz.

19 Aralık katlamanı unutmadık, unutturmayacağız!    “

Yapılan basın açıklaması sloganlarla son buldu.

Nancy Özgürlük Komitesi, ölümlerin meydana gelmemesi, insanların yaşatılması için eylemlerine devam edeceğini vurguladı.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri