33

Fransa’da direnişe destek açlık grevi

AVRUPAHabere git

Fransa’da direnişe destek açlık grevi

Haber Tarihi :

2019-12-16 02:26:51

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Fransa Direnişçilerinin yaptığı çağrı sonucu 13 Aralık günü Fransa’da adalet isteyen ve ölüm orucunda olan Mustafa Koçak ile dayanışma amacıyla 14 kişi destek açlık grevi yaptı.

Fransa Direnişçileri tarafından yapılan çağrı sonucunda adaletli bir yargılama isteyen Mustafa Koçak ile dayanışma amacıyla 14 kişi destek açlık grevi yaptı. Fransa Direnişçileri tarafından konuya ilişkin yaptığımız görüşmede; “Bugün 13 Aralık Cuma. Adalet isteyen ve bu uğurda bedenini ölüme yatıran Mustafa Koçak yalnız değildir. Mustafa Koçak’ın sesi olmaya devam edeceğiz. Eylemimiz aynı anda, özgürlük ve haklı taleplerinin kabul edilmesi için süresiz açlık grevinde olan Grup Yorum üyeleri, işlerine geri dönmek için açlık grevinde olan Mahir Kılıç’ın direnişi ve tüm emekçilerin işine geri dönmeleri için sürdürdükleri direnişlerde yalnız olmadıklarını vurgulamak isteriz. Dayanışmamızla, desteğimizle ve direnişlerimizle zaferi biz kazanacağız.” denildi.

Türkiye ve Avrupa’da süren direnişlere destek vererek, hak talebinde bulunanların yalnız olmadığını dayanışmanızla gösterebilirsiniz.

Journal France Turquie
www.journalfranceturquie.fr

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri