33

Nancy’de destek açlık grevi

AVRUPAHabere git

Nancy’de destek açlık grevi

Haber Tarihi :

2019-12-14 05:07:02

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Fransa’nın Nancy şehrinde Türkiye adalet ve özgürlük için açlık grevinde olan Grup Yorum üyeleri, Mustafa Koçak ve işine geri dönmek için süresiz açlık grevinde olan Mahir Kılıç ile dayanışma amacıyla bir günlük destek açlık grevi yapıldı. Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri 13 Aralık’ta yaptıkları bir günlük destek açlık greviyle ölümlerin yaşanmaması, zorla müdahale ile insanların sakat bırakılmamı için eylemlerine devam ediyor.

Adaletli bir yargılama için Mustafa Koçak 165 gündür ölüm orucunda. Özgürlük isteyen ve taleplerinin kabul edilmesi için Grup Yorum üyeleri; Helin Bölek 176, İbrahim Gökçek 178, Barış Yüksel 179, Bahar Kurt 186 ve Ali Aracı 111 gündür süresiz açlık grevinde. Çocuklarının geleceği, ekmeği ve onuru için 113 gündür süresiz açlık grevinde olan Mahir Kılıç. 1130 gündür işine geri dönmek için direnen Yüksel Direnişçiler’in eylemleri devam ediyor. Nancy Özgürlük Komitesi’de Türkiye’de süren ölüm orucu, süresiz açlık grevleri ve direnişlere destek eylemlerine devam ediyor. Özgürlük Komitesi üyeleri 13 Aralık günü destek açlık grevi yaparak, ölümlerin yaşanmaması, direnişi kırmak isteyen devletin zorla müdahale işkencesine karşı sesiz durmayacaklarını bir kez da yaptıkları eylemle gösterdi. Nancy Özgürlük Komitesi üyeleri, mumlarla “Mustafa Koçak Ölmesin” diye yazarken, aynı şekilde, direnişin sesini Nancy halkına duyurmak için ise “Mustafa Koçak Ölmesin” yazılan stickerlar ile Türkiyelerin bulunduğu yerleşim alanlarının kapılarına, zillerinin yanına asarak direnişin sesini duyurmaya devam etmekte.


Türkiye’de devam eden direnişlere Türkiye genelinde ve Avrupa’da destek eylem ile açıklamaları devam ediyor. Sizlerde bulunduğu yerde direnişin sesine ses katarak ölümlerin önüne geçebilirsiniz.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri