33

İKM ve Grup Yorum’a yönelik baskınlar...

TÜRKİYEHabere git

İKM ve Grup Yorum’a yönelik baskınlar sürüyor!

Haber Tarihi :

2019-12-12 13:07:58

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

İstanbul’da faaliyetlerine devam eden İdil Kültür Merkezi ve Grup Yorum üyelerine yönelik baskınlar sürüyor! OHAL uygulamasından bu yana 10 kez basılan İdil Kültür Merkezi tarafından yapılan basın açıklaması ile baskınlara tepki gösterildi. Açıklama, Grup Yorum üyelerinin 211 gündür AKP hükümetinin yasaklarına, baskınlarına ve adaletsizliğine karşı açlık grevinde olduğu vurgulanarak, “Grup Yorum Halktır Susturulamaz!” denildi.

“Gece yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan olmamıştır. Bundan sonra arkadaşlarımızın gelen her şeyden AKP iktidarı sorumludur!” vurgusunda bulunan İdil Kültür Merkezi’nin açıklamasında şöyle denildi; “12.12.2019 günü gece saat 02.00 civarında Grup Yorum üyelerinin evleri, Grup Yorum koro üyelerin evleri, İdil Kültür Merkezi çalışanların evi ve şehidimiz Ayçe İdil Erkmen'in annesinin evi AKP'nin katil polisleri tarafından basılmıştır. Daha 2 hafta önce İdil Kültür Merkezi'miz aynı şekilde basılıp talan edilmişti. OHAL'den bu yana tam 10 kez basıldı kurumumuz.

İdil Kültür Merkezi baskını da, evlere olan baskınların da sebebini çok iyi biliyoruz. Korku! Korkuları bizim direnişimizdir, korkuları incecik bedenlerimizdir. Arama bahaneleriyle evleri basıp gözdağı vererek bizi direnişimizden vazgeçiremeyecekler. Bu baskınlar, baskılar kendi korkularıdır. Biz bu direnişimizden asla vazgeçmeyeceğiz. 34 yıldır hiçbir zaman hiçbir baskıya karşı susmadık, her zaman sonuna kadar direndik. Yine sonuna kadar direneceğiz, çünkü haklı olan biziz! Taleplerimiz kabul edilene kadar hiçbir baskınlara, gözaltılara, tutuklamalara boyun eğmeyeceğiz. Biz direnmeyi Ayçe İdillerden öğrendik. Onlardan aldığımız bu mirası sonuna kadar sahip çıkacağız.
34 yıldır faşizmin hiçbir politikasına sessiz kalmadık. Tüm bu baskılara 3 kıtada 40 konser, 47 beste ile yarım milyon halka türkülerimizle haklılığımızı anlattık. Anlatmaya da devam edeceğiz.

AKP iktidarına, tüm halk düşmanlarına sesleniyoruz!

Bugün açlık grevimizin 211. günündeyiz. Ne kadar bassanız da evlerimizi, ne kadar gözaltına alsanız da, ne kadar tutuklasanız da biz bu direnişten asla vazgeçmeyeceğiz! Çünkü biliyoruz son sözü her zaman direnenler söyler, son sözü biz söyleyeceğiz! Siz kaybedeceksiniz, biz kazanacağız çünkü biz halkız ve haklıyız! Sonunda zafer bizim olacak! Faşizme ve emperyalizme karşı olan mücadelemizi, haklılığımızı türkülerimizle halkımıza anlatmaya devam edeceğiz!”

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri