33

Avusturya’da ‘Adalet İstiyoruz’ Kampanyası...

AVRUPAHabere git

Avusturya’da ‘Adalet İstiyoruz’ Kampanyası Sürüyor

Haber Tarihi :

2019-12-11 13:16:03

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Avusturya’da ‘Adalet İstiyoruz’ Kampanyası Sürüyor

Türkiye’de yaşanan hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı süren direnişlere destek amacıyla Avusturya’nın başkenti Viyana’da her Salı akşamı olduğu gibi 10 Aralık saat 18.00 ile saat 19.30 arası “Adalet İstiyoruz” kampanyası kapsamında eylem yapıldı. Yapılan eylemle, “Grup Yorum, Mustafa Koçak Halkın avukatları için Adalet ve Özgürlük İstiyoruz!” vurgulandı.

Avusturya'da Türkiye'deki hukuksuz tutuklamalar, yargılamalar ve baskılara karşı dayanışma devam ediyor. Yaklaşık 4 aydır her hafta Salı akşamı Avusturya’nın başkenti Viyana'nın kalabalık alışveriş merkezlerinin de yer aldığı Mariahilfer Caddesi’nde halkın avukatları, sanatçıları ve Mustafa Koçak'ın adalet ve özgürlük talepleri dile getiriliyor.

Cadde üzerinde geçen halka dağıtılan bildiriler ve yapılan konuşmalarla Avusturya'da yaşayan tüm halklara seslenilerek direnişe destek verilmesi gerektiği vurgulanıldı.

Dört aydın süren ve her hafta olduğu gibi 10 Aralık akşamı da düzenlenen eylemde de birçok insana Türkiye’de adalet talebiyle, işine geri dönmek için direnişleri anlatıldı.

Mariahilfer Caddesi’ndeki eylemi ezilen ve zulme karşı mücadele eden Filipinlilerde destek verirken, alanda, Grup Yorum'la enternasyonal dayanışma ve Mustafa Koçak için Adalet çağrıları içeren pankart ile dövizler asıldı. Özgürlük isteyen ve süresiz açlık grevinde olan Grup Yorum üyelerinin fotoğrafları ile adalet için bedenini ölüm orucuna yatıran Mustafa Koçak’ın yalnız olmadığı vurgulanırken, işinden atılan ve işine geri dönmeleri istenilen emekçilerinde yalnız olmadığı aktarıldı.

Viyana’da ‘Adalet İstiyoruz’ Kampanyası çerçevesinde Salı akşamları eylemlerin devam edeceği vurgulandı.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri