33

Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin bilgilendirme

TÜRKİYEHabere git

Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin bilgilendirme

Haber Tarihi :

2019-12-10 06:50:22

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Bir dönem HDP Eş Genel Başkanlığı yapmış ve Edirne Cezaevi'nde 3 yıldır tutuklu bulunan Sayın Selahattin Demirtaş yeniden hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'nde tutuklu bulunan Sayın Selahattin Demirtaş, göğsünde sancı ve nefes darlığı şikâyetiyle bir hafta aradan sonra 9 Aralık günü yeniden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği aktarıldı.

Konuya ilişkin HDP tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şöyle denildi; ''Demirtaş’ın bugün 17.30’da gastroenteroloji bölümünde, daha önce verilen randevu planlaması sonucu yarım kalan tetkiki yapılmış, 19.30’da cezaevine dönmüştür. Saat 20-22 arası avukatları ile görüşmüştür, genel durumu iyidir, yapılan haberler doğru değildir''

Türkiye hapishanelerindeki tutsakların sağlık koşullarının düzeltilmesi ve hasta tutsakların serbest bırakılması gerekmektedir. Ancak devlet hasta tutsakları tedavi etmek yerine veya daha da sağlıklı bir şekilde tedavi edilmeleri için tahliye etme yerine cezalandırma sistemine başvurarak, yaşayan bir ölü haline getirdikten sonra tahliye ettirme yöntemine başvurmaktadır. Bu yöntemle ıslah etme, düşüncelerinden ‘arındırma’ veya yaşayan ölüler yaratma çabasındadır.

Adaletsizliğe son verilip, Demirtaş ve tüm hasta tutsakların derhal tahliye edilmesi gerekiyor!

#Demirtaş #SelahattinDemirtaş

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri