33

Paris Direnişi kararlıkla Sürüyor

AVRUPAHabere git

Paris Direnişi kararlıkla Sürüyor

Haber Tarihi :

2019-12-02 03:21:19

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    1
    • | Katılım : 1

Fransa’nın başkenti Paris’te oturum hakkı için direniş 29 Kasım Cuma günü Mustafa Koçak için yapılan bir günlük açlık greviyle devam etti. 30 Mart 2019 tarihinde başlayan oturum haklarının iptallerine karşı eylem her Cuma ve Cumartesi kararlı bir şekilde devam etmekte. Paris direnişçileri 29 Kasım günü Mustafa Koçak’ın ölüm orucu eyleminin 150. günü nedeniyle bir günlük destek açlık grevi yaparak Mustafa’nın açlığını paylaştı.

Fransa devletinin devrimcilik yaptıkları için oturma haklarını gasp etmesine karşı 30 Mart günü başkent Paris’te direnişe başlayan direniş sürüyor. Paris Direnişçileri 29 Kasım Cuma günü açtıkları direniş masasıyla halka eylemleri hakkında bilgi vererek Türkiye’de devam eden hukuksuzluğu ve adaletsizliği anlatmaya devam ediyorlar. Ayna sabah yaşanan İdil Kültür Merkezi’ne öfkelenen Paris direnişçileri Grup Yorum üyelerinin gözaltına alındığını ve yalnız olmadıklarını vurgulamak için İdil Kültür Merkezi’ni arayarak bilgi aldıklarını aktardılar. Ardından da Mustafa Koçak’ın ailesini, Alev Şahin’i ve Türkan Albayrak ile Mahir Kılıç ile telefon görüşmesi yaparak desteklerini sundular.

Direnerek oturum haklarını alacaklarını vurgulayan Paris direnişçilerinden Zehra Kurtay şunları söyledi; “Bizler şuanda Paris'te Saint-Denis kendi mahallemizdeyiz. Adalet istemeye, adalet için masamızı açmaya ve insanlarımıza bu adaletsizliği anlatmaya devam ediyoruz. Bugün Mustafa Koçak'ın ölüm orucunda 150. günü. Bizlerde bugün Paris direnişçileri olarak, Mustafa’yı sevenler olarak, Mustafa'nın yoldaşları olarak, Mustafa ile dayanışmak ve bütünleşmek için bir günlük destek açlık grevindeyiz. Mustafa'nın 150. gününü burada kutluyoruz…”

Sizlerde her Cuma ve Cumartesi günleri saat 13.00 ile 15.00 arası Paris, Strasbourg Saint-Denis’deki kemerin önünde süren direnişe destek ziyaretinde bulunabilirsiniz.

Dogan Presse Agence

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri