33

İKM'ye yönelik baskın ve gözaltılara ilişkin açıkl

TÜRKİYEHabere git

İKM'ye yönelik baskın ve gözaltılara ilişkin açıklama

Haber Tarihi :

2019-12-02 01:16:22

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Grup Yorum’un çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür Merkezi’ne 29 Kasım sabahı düzenlenen polis baskına ilişkin Fransa Halk Cephesi tarafından yazılı açıklama yapıldı. Fransa Halk Cephesi’nin, “Grup Yorum ve İdil Kültür Merkezi'ne yönelik saldırılarla bizi yıldıramazsınız!” başlıklı açıklamasını yayınlıyoruz. Açıklamanın tam metni şöyle;

“Katil AKP'nin eli kanlı polisleri yine İdil Kültür Merkezi'ni basarak talan etti. Kültür merkezinin içinde bulunan Bergün varan, Sultan Gökçek ve koro üyesi Tuğçe Tayyar gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar halen işkence merkezinde tutulmaktadır. Avukatları tarafından götürülen su ve şeker verilmemiştir. Gözaltına alınanlar 2 Aralık günü adliyeye sevk edilecekler.

Faşist AKP’nin katil polisleri neden iki yıl içinde 10 kez Grup Yorum’un çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür Merkezi’ni (İKM) basmak zorunluluğuna girmiştir?

Devrimcilerden, devrimci sanattan korkuyorlar. Üzerlerindeki korkuyu halka yaymaya çalışıyor oligarşi. Halkın örgütlü gücünden korkuyorlar.

Baskınlar AKP faşizminin acizliğidir!
Direndik ve kazandık. Grup Yorum emekçileri Bahar Kurt ve Helin Bölek'i faşizmin elinden aldık. Direnişin dışarıda sürmesinden ve direşin dışarıda da yayılmasından korkuyorlar. Dışarıda süren emekçilerin direnişe hazmedemediklerinden dolayı tek çareyi baskınlarla, gözaltı ve tutuklama politikasıyla sürdürmek istiyorlar. İnsanlarımızı işkence ile bayıltarak gözaltına almaları acizliklerindendir!

BAŞARAMAYACAKLAR.

İçerde Mustafa Koçak yoldaşımız adalet istemiyle ölüm orucuna devam ediyor.
Özgürlük talebiyle halkın haklı talepleri için Grup Yorum üyeleri süresiz açlık grevine devam ediyor.
Dışarıda Yüksel direnişçileri her gün öğlen ve akşam eylemleriyle faşizme meydan okuyor.
Mahir Kılıç, Türkan Albayrak, halkın mimarı Alev Şahin, Alevilerin inanç merkezine eşiyenlerin yargılanıp inancı için mücadele eden kızı için adalet isteyen 80 yaşındaki Kezban ana direnmeye devam ediyor! Emekçiler işlerine geri dönmek için direnmeye devam ediyorlar. Oligarşi direnişler karşısında acizliğini gizlemek için çaldırarak 80 milyon halkı teslim almak istiyor! Oligarşi bunu da baskınlarıyla, gözaltılarıyla, işkenceleriyle ve itirafçıların düzmece ifadeleriyle tutuklama terörü estirmektedir.

Başaramayacaklar çünkü direniyoruz. Direnişlerimizle, kararlığımızla, meşruluğumuzun inancıyla direnmeye devam ediyoruz. Her türlü bedeli göze alarak tarihimizde de görüldüğü gibi ölümü göze alarak direnerek kazandık. Direnmeye devam ediyoruz çünkü yeni zaferleri edineceğimize inanıyoruz. İçerde olduğu gibi dışarıda da ideolojik gücümüze inanarak direnmeye devam ediyoruz.

Haklı olduğumuzu biliyoruz ve kazanacağız! Kazanan biz olacağız! Kaybedenlerse bu düzenin iflaz olmuş politikası olacaktır.
Direniyoruz; çünkü insanlığın en onurlu damarı olan devrimciliğimiz dipdiri, günün aydınlığı
gibi somut nedenlere dayanıyor.

AKP faşizmi kurumlarımızı basarak talan etse de, insanlarımızı işkencelerle gözaltına alıpta tutuklasa da hiçbir koşulda bizleri teslim alamayacaktır. Halkından mayasını alan, ideolojisine güvenen yoldaşlarımız baskınların ardından kırılıp, dağıtılan bu kurumların yenisi ve en iyisini yeniden açacaklarından eminiz. Çünkü halkımıza güveniyoruz. Ancak bu düzenin yoz-kültüne karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Direnmeye devam edeceğiz.
Bu direniş tüm halkımızın direnişidir!. Herkesin bu direnişe sahip çıkması gerekiyor! Herkesin yapabileceği bir şeylerin olduğunu ve inançla kurumlarımıza, direnişçilerimize ve tutsaklarımıza sahip çıkması gerekiyor.

Devrimcilik yapmak suç değildir! Asıl suçlu bu düzenin pisliğini meşrulaştırmaya çalışan, yozlaştıran ve uyuşturucu batağına çeken bu düzendir!

Grup Yorum ve İdil Kültür Merkezi çalışanları serbest bırakılsın!
Grup Yorum’un talepleri kabul edilsin!
Grup Yorum’a özgürlük!
Gözaltılar serbest bırakılsın!
Direne direne kazandık kazınacağız!
Kurumlarımızı basarak bizleri teslim alamazsınız!
Mustafa Koçak için adalet istiyoruz!
Grup Yorum’un talepleri kabul edilsin!

Fransa Halk Cephesi

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri